dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů
Kamiony na Spořilově. Foto: archiv SOS Spořilov

Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů

Zákaz jízdy kamionů v metropoli, který pražští radní schválili loni, musí schvalovat všech 27 silničních úřadů, kterých se týká. Běžný postup je, že ministerstvo dopravy určí jeden nadřazený, který rozhodne. V tomto případě ho však neurčilo. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát podle něj nyní předkládá opatření jednotlivým úřadům, které mají na rozhodnutí 90 dní.

„Vzhledem k rozsahu a významu problematiky předpokládáme, že silniční správní úřady využijí k posouzení zákonnou lhůtu v plné délce," uvedl Hofman. Pokud by všechny úřady záměr vedení města schválily, mohlo by tak opatření začít platit nejdříve za tři měsíce.

„S ministerstvem dopravy jsme do nedávna jednali o určení jednoho nadřazeného silničního správního úřadu, který by mohl rozhodnout. Je to běžný postup. Ministerstvo však rozhodlo, že v tomto konkrétním případě nadřazený úřad neurčí, a že má být dokumentace předložena všem úřadům jednotlivě," vysvětlil mluvčí.

Ministerstvo od počátku s plánem vedení Prahy zakázat vjezd do metropole nákladním vozům nad 12 metrů délky nesouhlasí. Radní loni schválili nejpřísnější z navrhovaných variant, která počítá se zákazem vjezdu kamionů i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) by to znamenalo dopravní kolaps. Nesouhlasí ani Středočeský kraj a zástupci dopravních společností.

Plán naopak vítá část obyvatel Spořilova, která si dlouhodobě stěžuje na kamionovou dopravou. V důsledku nedokončeného vnějšího okruhu využívají nákladní dopravci k průjezdu přes Prahu právě Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, což podle místních vede k neúměrnému zatížení zdraví obyvatel zplodinami.


Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

Dnes v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude tunel Mrázovka uzavřen

8. dubna 2019 v 18:05

Od 13. dubna do 17. dubna vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Zlíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu

Další články
Nahoru