dnes
Středa - oblacno
12°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů
Kamiony na Spořilově. Foto: archiv SOS Spořilov

Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů

Zákaz jízdy kamionů v metropoli, který pražští radní schválili loni, musí schvalovat všech 27 silničních úřadů, kterých se týká. Běžný postup je, že ministerstvo dopravy určí jeden nadřazený, který rozhodne. V tomto případě ho však neurčilo. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát podle něj nyní předkládá opatření jednotlivým úřadům, které mají na rozhodnutí 90 dní.

„Vzhledem k rozsahu a významu problematiky předpokládáme, že silniční správní úřady využijí k posouzení zákonnou lhůtu v plné délce," uvedl Hofman. Pokud by všechny úřady záměr vedení města schválily, mohlo by tak opatření začít platit nejdříve za tři měsíce.

„S ministerstvem dopravy jsme do nedávna jednali o určení jednoho nadřazeného silničního správního úřadu, který by mohl rozhodnout. Je to běžný postup. Ministerstvo však rozhodlo, že v tomto konkrétním případě nadřazený úřad neurčí, a že má být dokumentace předložena všem úřadům jednotlivě," vysvětlil mluvčí.

Ministerstvo od počátku s plánem vedení Prahy zakázat vjezd do metropole nákladním vozům nad 12 metrů délky nesouhlasí. Radní loni schválili nejpřísnější z navrhovaných variant, která počítá se zákazem vjezdu kamionů i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) by to znamenalo dopravní kolaps. Nesouhlasí ani Středočeský kraj a zástupci dopravních společností.

Plán naopak vítá část obyvatel Spořilova, která si dlouhodobě stěžuje na kamionovou dopravou. V důsledku nedokončeného vnějšího okruhu využívají nákladní dopravci k průjezdu přes Prahu právě Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, což podle místních vede k neúměrnému zatížení zdraví obyvatel zplodinami.


Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Oprava vozovky v ulici V Pitkovičkách

6. listopadu 2018 v 15:03

V termínu od 7. listopadu do 14. prosince dojde v Praze 22 k plánované souvislé údržbě komunikace v ulici V Pitkovičkách v úseku od ulice Ryzcová po ulici Žampiónová. Technická správa komunikací zde kompletně vymění povrch vozovky a sjednotí šířku komunikace na...

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nepojedou tramvaje

5. listopadu 2018 v 19:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v noci ze středy 7. listopadu od 21:25 hodin na čtvrtek 8. listopadu do 4:25 hodin k obousměrnému přerušení provoz tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Další články
Nahoru