dnes
Středa - jasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů
Kamiony na Spořilově. Foto: archiv SOS Spořilov

Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů

Zákaz jízdy kamionů v metropoli, který pražští radní schválili loni, musí schvalovat všech 27 silničních úřadů, kterých se týká. Běžný postup je, že ministerstvo dopravy určí jeden nadřazený, který rozhodne. V tomto případě ho však neurčilo. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát podle něj nyní předkládá opatření jednotlivým úřadům, které mají na rozhodnutí 90 dní.

„Vzhledem k rozsahu a významu problematiky předpokládáme, že silniční správní úřady využijí k posouzení zákonnou lhůtu v plné délce," uvedl Hofman. Pokud by všechny úřady záměr vedení města schválily, mohlo by tak opatření začít platit nejdříve za tři měsíce.

„S ministerstvem dopravy jsme do nedávna jednali o určení jednoho nadřazeného silničního správního úřadu, který by mohl rozhodnout. Je to běžný postup. Ministerstvo však rozhodlo, že v tomto konkrétním případě nadřazený úřad neurčí, a že má být dokumentace předložena všem úřadům jednotlivě," vysvětlil mluvčí.

Ministerstvo od počátku s plánem vedení Prahy zakázat vjezd do metropole nákladním vozům nad 12 metrů délky nesouhlasí. Radní loni schválili nejpřísnější z navrhovaných variant, která počítá se zákazem vjezdu kamionů i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) by to znamenalo dopravní kolaps. Nesouhlasí ani Středočeský kraj a zástupci dopravních společností.

Plán naopak vítá část obyvatel Spořilova, která si dlouhodobě stěžuje na kamionovou dopravou. V důsledku nedokončeného vnějšího okruhu využívají nákladní dopravci k průjezdu přes Prahu právě Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, což podle místních vede k neúměrnému zatížení zdraví obyvatel zplodinami.


Protipovodňové cvičení Karlín a Libeň 2018 přinese dopravní omezení

Včera v 18:26

V sobotu 22. září pořádá hlavní město Praha protipovodňové cvičení „Karlín a Libeň 2018“, které budou doprovázet v době od 7 do 20 hodin dopravní opatření. Týkat se budou některých pozemních komunikací, cyklostezek a stezek pro pěší v Praze 1 a 8.

Omezení provozu v souvislosti s Během 11 km a 21 km Prahou 11

15. září 2018 v 15:28

V Praze 11 bude, v souvislosti s Během 11 km a 21 km Prahou 11, v neděli 16. září v době mezi 10:45 a 14, změněna doprava.

Oprava parkoviště v Pískovcové ulici

15. září 2018 v 10:47

Od pondělí 17. září bude probíhat v Praze 9 oprava parkoviště v ulici Pískovcová. Oprava bude probíhat po etapách a cílem je nejen opravit parkoviště, ale i upravit okolí.

Tunel Mrázovka bude neprůjezdný ze čtvrtka na pátek

13. září 2018 v 16:00

Tunel uzavřen od čtvrtka 13. září do pátku 14. září od 23 do 5 hodin.

Vlakem ČD na dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR v Ostravě

12. září 2018 ve 20:47

České dráhy jsou oficiálním dopravcem Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR a i letos proto posílí vlakovou dopravu na tuto největší bezpečnostní show ve střední Evropě. Ta se tentokrát koná o víkendu 15. a 16. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava. České dráhy vypraví speciální dálkové vlaky...

Údržba a mytí Strahovského tunelu

8. září 2018 v 08:27

Od 17. 9. do 23. 9. vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Smíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu.

Dopravní omezení u Kongresového centra Praha

7. září 2018 v 18:30

V úterý 11. září budou od 9:25 hodin do 14 hodin uzavřeny všechny příjezdové komunikace do Kongresového centra Praha (KCP) z okružní křižovatky Pankráckého náměstí.

Dopravní opatření v souvislosti se závodem LifelnLine Tour

6. září 2018 ve 14:16

V neděli 9. září se koná pražská část 14. ročníku LifeInLine Tour, seriálu závodů na in-line bruslích. Uskuteční se na Rohanském nábřeží v Praze 8 a bude jej provázet uzavření části této komunikace.

Další články
Nahoru