dnes
Středa - oblacno
7°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
9°C
pozítří
Pátek - skorojasno
3°C
Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů
Kamiony na Spořilově. Foto: archiv SOS Spořilov

Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů

Zákaz jízdy kamionů v metropoli, který pražští radní schválili loni, musí schvalovat všech 27 silničních úřadů, kterých se týká. Běžný postup je, že ministerstvo dopravy určí jeden nadřazený, který rozhodne. V tomto případě ho však neurčilo. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát podle něj nyní předkládá opatření jednotlivým úřadům, které mají na rozhodnutí 90 dní.

„Vzhledem k rozsahu a významu problematiky předpokládáme, že silniční správní úřady využijí k posouzení zákonnou lhůtu v plné délce," uvedl Hofman. Pokud by všechny úřady záměr vedení města schválily, mohlo by tak opatření začít platit nejdříve za tři měsíce.

„S ministerstvem dopravy jsme do nedávna jednali o určení jednoho nadřazeného silničního správního úřadu, který by mohl rozhodnout. Je to běžný postup. Ministerstvo však rozhodlo, že v tomto konkrétním případě nadřazený úřad neurčí, a že má být dokumentace předložena všem úřadům jednotlivě," vysvětlil mluvčí.

Ministerstvo od počátku s plánem vedení Prahy zakázat vjezd do metropole nákladním vozům nad 12 metrů délky nesouhlasí. Radní loni schválili nejpřísnější z navrhovaných variant, která počítá se zákazem vjezdu kamionů i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) by to znamenalo dopravní kolaps. Nesouhlasí ani Středočeský kraj a zástupci dopravních společností.

Plán naopak vítá část obyvatel Spořilova, která si dlouhodobě stěžuje na kamionovou dopravou. V důsledku nedokončeného vnějšího okruhu využívají nákladní dopravci k průjezdu přes Prahu právě Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, což podle místních vede k neúměrnému zatížení zdraví obyvatel zplodinami.


I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Letňany C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

5. ledna 2019 ve 20:15

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a uliční úrovní dochází od pondělí 7. ledna do neděle 13. ledna k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Letňany.

Další články
Nahoru