dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů
Kamiony na Spořilově. Foto: archiv SOS Spořilov

Zákaz jízdy kamionů v Praze by mohl začít platit nejdříve za čtvrt roku, musí ho schválit 27 úřadů

Zákaz jízdy kamionů v metropoli, který pražští radní schválili loni, musí schvalovat všech 27 silničních úřadů, kterých se týká. Běžný postup je, že ministerstvo dopravy určí jeden nadřazený, který rozhodne. V tomto případě ho však neurčilo. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Magistrát podle něj nyní předkládá opatření jednotlivým úřadům, které mají na rozhodnutí 90 dní.

„Vzhledem k rozsahu a významu problematiky předpokládáme, že silniční správní úřady využijí k posouzení zákonnou lhůtu v plné délce," uvedl Hofman. Pokud by všechny úřady záměr vedení města schválily, mohlo by tak opatření začít platit nejdříve za tři měsíce.

„S ministerstvem dopravy jsme do nedávna jednali o určení jednoho nadřazeného silničního správního úřadu, který by mohl rozhodnout. Je to běžný postup. Ministerstvo však rozhodlo, že v tomto konkrétním případě nadřazený úřad neurčí, a že má být dokumentace předložena všem úřadům jednotlivě," vysvětlil mluvčí.

Ministerstvo od počátku s plánem vedení Prahy zakázat vjezd do metropole nákladním vozům nad 12 metrů délky nesouhlasí. Radní loni schválili nejpřísnější z navrhovaných variant, která počítá se zákazem vjezdu kamionů i na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici. Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) by to znamenalo dopravní kolaps. Nesouhlasí ani Středočeský kraj a zástupci dopravních společností.

Plán naopak vítá část obyvatel Spořilova, která si dlouhodobě stěžuje na kamionovou dopravou. V důsledku nedokončeného vnějšího okruhu využívají nákladní dopravci k průjezdu přes Prahu právě Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, což podle místních vede k neúměrnému zatížení zdraví obyvatel zplodinami.


Rekonstrukce Zhořelecké ulice v úseku Cafourkova – Lodžská

Dnes ve 13:37

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. provede v termínu od 23. července do 31. srpna první etapu rekonstrukce ulice Zhořelecká v MČ Praha 8 – Bohnice, v úseku ulic Cafourkova a Lodžská. Oprava bude rozdělena na tři části a bude probíhat po polovinách.

V úseku Průběžná – Nádraží Hostivař nepojedou tramvaje

Včera ve 13:58

V sobotu 28. července bude od 7:30 do 17:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Přerušení provozu tramvají: Strossmayerovo náměstí – Hradčanská

17. července 2018 v 08:17

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 20. července od 0.35 hodin do 4.45 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská.

Změny tras autobusových linek 165, 197 a 203

16. července 2018 v 07:25

Od dnešního dne dojde z důvodu opravy obratiště Háje a přilehlých autobusových zastávek k dopravním opatřením na následujících linkách PID.

Omezení provozu v Těšnovském tunelu

14. července 2018 v 10:05

Od 23. do 27. července bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Sedm nocí bude uzavřen Letenský tunel

13. července 2018 v 10:16

Z důvodu pravidelné údržby a mytí tunelu bude probíhat úplná uzávěra Letenského tunelu od 13. července do 20. července vždy pouze v noci od 23 do 5 hodin.

Do konce července a začátkem srpna bude omezen provoz v pražských tunelech

13. července 2018 v 10:13

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Brusnického a Dejvického tunelu od 14. července od 23 hodin do 15. července do 5 hodin. Objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

U vršovického hřbitova. Ulici čeká dopravní omezení

13. července 2018 v 09:25

Od 15. července do 30. listopadu bude omezen provoz na ulici U vršovického hřbitova v Praze 10. Důvodem je stavební zábor pod železničním mostem, který je rekonstruován v rámci modernizace železniční tratě v úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží.

Další články
Nahoru