dnes
Pondělí - skorojasno
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy
Společnost SMP CZ v minulosti opravovala část Karlova mostu. Foto: archiv

Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy

Stavební firmu, která zabezpečí havarijní stav Libeňského mostu, vybrala Technická správa komunikací hl. m. Prah (TSK). Společnost SMP CZ nabídla nejnižší cenu a nejkratší dobu realizace. První práce zahájí neprodleně, staveniště si převzala dnes. Pražané se zároveň od pondělí dostanou přes most rychleji.

Uchazeči mohli v rámci poptávkového řízení podávat nabídky do dnešních 10 hodin dopoledne. Poté se uskutečnilo jejich vyhodnocení a výběr vítězné firmy. S dodavatelem, firmou SMP CZ, a.s., proběhla detailní obhlídka místa, tak aby mohl neprodleně začít s přípravnými pracemi.

Úkolem stavební firmy je zajistit potřebné podepření rámového mostu C na libeňské straně a dalších navržených konstrukcí na holešovické straně soumostí. Dodavatel zároveň garantuje, že opravu provede do 30 dnů. Nezávislý statik následně vyhodnotí provedené úpravy a vydá stanovisko ohledně možností obnovy provozu na mostě.  

Na Palmovce bude od pondělí obousměrnou přepravu osob z terminálu Palmovka až na spojnici ramp z ulic Štorchova a Libeňského mostu zajišťovat náhradní autobusová linka X25.

Na holešovické straně Libeňského mostu Technická správa komunikací posune zátarasy, což umožní vjezd minibusu linky X156 až do prostoru předpolí Libeňského mostu, kde vznikne obratiště pro minibus. Zároveň se jedná o místo před prvním mostním obloukem, aby zůstala zachována plná bezpečnost.

Firma SMP CZ v letech 2007 až 2010 pracovala na Karlově mostě. Kromě rekonstrukce mostovky včetně izolací a inženýrských sítí také opravovala kamenné zábradlí, kolem čehož se vedly na odborné úrovni spory mezi památkáři a tehdejším vedením města v čele s primátorem Pavlem Bémem.

Kritici považovali opravu zábradlí za nedbalou a nekoncepční, počet vyřazených kamenných kvádrů prý výrazně přesáhl množství zjištěné průzkumem. Konalo se dokonce několik demonstrací. Firma SMP CZ veškerá obvinění z špatně provedené práce odmítla.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru