dnes
Pondělí - zatazeno
28°C
zítra
Úterý - zatazeno
29°C
pozítří
Středa - zatazeno
28°C
Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy
Společnost SMP CZ v minulosti opravovala část Karlova mostu. Foto: archiv

Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy

Stavební firmu, která zabezpečí havarijní stav Libeňského mostu, vybrala Technická správa komunikací hl. m. Prah (TSK). Společnost SMP CZ nabídla nejnižší cenu a nejkratší dobu realizace. První práce zahájí neprodleně, staveniště si převzala dnes. Pražané se zároveň od pondělí dostanou přes most rychleji.

Uchazeči mohli v rámci poptávkového řízení podávat nabídky do dnešních 10 hodin dopoledne. Poté se uskutečnilo jejich vyhodnocení a výběr vítězné firmy. S dodavatelem, firmou SMP CZ, a.s., proběhla detailní obhlídka místa, tak aby mohl neprodleně začít s přípravnými pracemi.

Úkolem stavební firmy je zajistit potřebné podepření rámového mostu C na libeňské straně a dalších navržených konstrukcí na holešovické straně soumostí. Dodavatel zároveň garantuje, že opravu provede do 30 dnů. Nezávislý statik následně vyhodnotí provedené úpravy a vydá stanovisko ohledně možností obnovy provozu na mostě.  

Na Palmovce bude od pondělí obousměrnou přepravu osob z terminálu Palmovka až na spojnici ramp z ulic Štorchova a Libeňského mostu zajišťovat náhradní autobusová linka X25.

Na holešovické straně Libeňského mostu Technická správa komunikací posune zátarasy, což umožní vjezd minibusu linky X156 až do prostoru předpolí Libeňského mostu, kde vznikne obratiště pro minibus. Zároveň se jedná o místo před prvním mostním obloukem, aby zůstala zachována plná bezpečnost.

Firma SMP CZ v letech 2007 až 2010 pracovala na Karlově mostě. Kromě rekonstrukce mostovky včetně izolací a inženýrských sítí také opravovala kamenné zábradlí, kolem čehož se vedly na odborné úrovni spory mezi památkáři a tehdejším vedením města v čele s primátorem Pavlem Bémem.

Kritici považovali opravu zábradlí za nedbalou a nekoncepční, počet vyřazených kamenných kvádrů prý výrazně přesáhl množství zjištěné průzkumem. Konalo se dokonce několik demonstrací. Firma SMP CZ veškerá obvinění z špatně provedené práce odmítla.


Praha 11: U Modré školy vznikne nové dětské dopravní hřiště

Dnes v 07:32

Na veřejném prostranství mezi ulicemi Michnova, Podjavorinské a U Modré školy právě probíhající regeneraci prostranství. Už koncem prázdnin zde vznikne nové dětské dopravní hřiště a rekreační plocha pro volnočasové aktivity. 

Svoz bioodpadu ze zahrad. Praha 15 se připravuje na podzim

Včera v 06:57

V Praze 15 je celkem 38 kontejnerů, 22 z nich je hrazeno z prostředků hl. m. Prahy, zbývajících 16 kontejnerů je hrazeno z rozpočtu MČ Praha 15.

Praha začíná připravovat jednotný informační systém, svoje postřehy mohou lidé podávat na webu

12. července 2018 v 06:28

Praha chce zlepšit a sjednotit informační a navigační systém v ulicích města. Orientační systém v metru dnes vypadá úplně jinak než navigace veřejné dopravy v ulicích. Ta je zase jiná než ukazatele v městských částech a železniční doprava má také jiný styl. Na mnoha místech navíc kvalitní navigace...

Další články
Nahoru