dnes
Pátek - jasno
30°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
18°C
Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy
Společnost SMP CZ v minulosti opravovala část Karlova mostu. Foto: archiv

Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy

Stavební firmu, která zabezpečí havarijní stav Libeňského mostu, vybrala Technická správa komunikací hl. m. Prah (TSK). Společnost SMP CZ nabídla nejnižší cenu a nejkratší dobu realizace. První práce zahájí neprodleně, staveniště si převzala dnes. Pražané se zároveň od pondělí dostanou přes most rychleji.

Uchazeči mohli v rámci poptávkového řízení podávat nabídky do dnešních 10 hodin dopoledne. Poté se uskutečnilo jejich vyhodnocení a výběr vítězné firmy. S dodavatelem, firmou SMP CZ, a.s., proběhla detailní obhlídka místa, tak aby mohl neprodleně začít s přípravnými pracemi.

Úkolem stavební firmy je zajistit potřebné podepření rámového mostu C na libeňské straně a dalších navržených konstrukcí na holešovické straně soumostí. Dodavatel zároveň garantuje, že opravu provede do 30 dnů. Nezávislý statik následně vyhodnotí provedené úpravy a vydá stanovisko ohledně možností obnovy provozu na mostě.  

Na Palmovce bude od pondělí obousměrnou přepravu osob z terminálu Palmovka až na spojnici ramp z ulic Štorchova a Libeňského mostu zajišťovat náhradní autobusová linka X25.

Na holešovické straně Libeňského mostu Technická správa komunikací posune zátarasy, což umožní vjezd minibusu linky X156 až do prostoru předpolí Libeňského mostu, kde vznikne obratiště pro minibus. Zároveň se jedná o místo před prvním mostním obloukem, aby zůstala zachována plná bezpečnost.

Firma SMP CZ v letech 2007 až 2010 pracovala na Karlově mostě. Kromě rekonstrukce mostovky včetně izolací a inženýrských sítí také opravovala kamenné zábradlí, kolem čehož se vedly na odborné úrovni spory mezi památkáři a tehdejším vedením města v čele s primátorem Pavlem Bémem.

Kritici považovali opravu zábradlí za nedbalou a nekoncepční, počet vyřazených kamenných kvádrů prý výrazně přesáhl množství zjištěné průzkumem. Konalo se dokonce několik demonstrací. Firma SMP CZ veškerá obvinění z špatně provedené práce odmítla.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

Včera v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

Včera v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

18. září 2018 v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Další články
Nahoru