dnes
Čtvrtek - zatazeno
25°C
zítra
Pátek - oblacno
25°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy
Společnost SMP CZ v minulosti opravovala část Karlova mostu. Foto: archiv

Zajišťovací práce na Libeňském mostě zajistí firma, která opravovala historický symbol Prahy

Stavební firmu, která zabezpečí havarijní stav Libeňského mostu, vybrala Technická správa komunikací hl. m. Prah (TSK). Společnost SMP CZ nabídla nejnižší cenu a nejkratší dobu realizace. První práce zahájí neprodleně, staveniště si převzala dnes. Pražané se zároveň od pondělí dostanou přes most rychleji.

Uchazeči mohli v rámci poptávkového řízení podávat nabídky do dnešních 10 hodin dopoledne. Poté se uskutečnilo jejich vyhodnocení a výběr vítězné firmy. S dodavatelem, firmou SMP CZ, a.s., proběhla detailní obhlídka místa, tak aby mohl neprodleně začít s přípravnými pracemi.

Úkolem stavební firmy je zajistit potřebné podepření rámového mostu C na libeňské straně a dalších navržených konstrukcí na holešovické straně soumostí. Dodavatel zároveň garantuje, že opravu provede do 30 dnů. Nezávislý statik následně vyhodnotí provedené úpravy a vydá stanovisko ohledně možností obnovy provozu na mostě.  

Na Palmovce bude od pondělí obousměrnou přepravu osob z terminálu Palmovka až na spojnici ramp z ulic Štorchova a Libeňského mostu zajišťovat náhradní autobusová linka X25.

Na holešovické straně Libeňského mostu Technická správa komunikací posune zátarasy, což umožní vjezd minibusu linky X156 až do prostoru předpolí Libeňského mostu, kde vznikne obratiště pro minibus. Zároveň se jedná o místo před prvním mostním obloukem, aby zůstala zachována plná bezpečnost.

Firma SMP CZ v letech 2007 až 2010 pracovala na Karlově mostě. Kromě rekonstrukce mostovky včetně izolací a inženýrských sítí také opravovala kamenné zábradlí, kolem čehož se vedly na odborné úrovni spory mezi památkáři a tehdejším vedením města v čele s primátorem Pavlem Bémem.

Kritici považovali opravu zábradlí za nedbalou a nekoncepční, počet vyřazených kamenných kvádrů prý výrazně přesáhl množství zjištěné průzkumem. Konalo se dokonce několik demonstrací. Firma SMP CZ veškerá obvinění z špatně provedené práce odmítla.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru