dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská kultura

Zajímavosti z Divadla Na Fidlovačce

V úterý 25. února 2014 pokřtí ředitelka Divadla Na Fidlovačce, Eliška Balzerová, na scéně Komorní Fidlovačky DVD s názvem Sedmnáct barev ticha. Jde o hudebně-dokumentární thriller o skupině The End of Colours, která připomíná tvorbu americké legendy The Doors a nespoutaného Jima Morrisona. Film vznikl u příležitosti oslav sedmnáctého výročí kapely.

Již 27. února 2014 se uskuteční premiéra divadelní adaptace románu Fan Vavřincové, známého zejména díky stejnojmennému filmu s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým, Eva tropí hlouposti. V hlavních rolích se představí Marie Doležalová, Denny Ratajský a Ludmila Molínová. Pomyslně se díky této inscenaci vrací na prkna Fidlovačky její dlouholetý ředitel Oldřich Nový, který zde nejen hrál.

V úterý 18. března se uskuteční již 70. repríza muzikálu My Fair Lady, který v Divadle Na Fidlovačce nastudoval režisér Juraj Deak. Představitelé Elizy Dolittleové a Henryho Higginse – Barbora Mošnová a Tomáš Topfer – byli za své výkony v této inscenaci nominováni na Cenu Thalie.

Také již po sedmdesáté se mohou 23. dubna diváci bavit komedií s výmluvným názvem Jen žádný sex prosím, jsme přece Britové!

Téma hry je v dnešní době stale se zvyšující obliby nákupů přes internet více než aktuální: co se může stát, když dodá zásilkový obchod místo švédských skleniček erotické zboží. Režisér Tomáš Topfer obsadil do hlavních rolí Ondřeje Brouska a Annu Brouskovou.

Po vice než šesti letech a 90 reprízách se 27. dubna od 15.00 rozloučíme s divadelní adaptací Poláčkova a Vávrova Hostince U kamenného stolu.  Režisér Pavel Šimák vycházel nejen z textu románu, ale také jeho filmového zpracovaní z roku 1948.

V úterý 29. dubna 2014 odehrají Eliška Balzerová, Iva Pazderková a Marie Doležalová na Komorní Fidlovačce již 100. reprízu prvotiny irské autorky Elaine Murphyové s názvem Tři holky jako květ.

 


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru