Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.

Zájemci o voličský průkaz odkudkoliv mohou žádat online přes Portál Pražana

Portál Pražana nově nabízí možnost požádat si o voličský průkaz, a to nejen pro obyvatele Prahy, ale i pro jakýkoliv volební okrsek na území České republiky. Následně úřad průkaz zašle voliči, popřípadě si jej mohou jednotliví žadatelé vyzvednout osobně či přímo v den voleb na zastupitelském úřadu.

Do konce roku je pak v plánu rozšířit Portál Pražana i o další služby, například řešení poplatku za psa s vybranými městskými částmi, objednávání a změny sběrných nádob bez nutnosti návštěv klientských míst.

Další rozvoj portálu se má týkat řešení zón placeného stání. 


Autor: TZ, red

Na Střeleckém ostrově začalo fungovat kluziště

Včera ve 22:16

Dnes bylo zástupci vedení Prahy 1 slavnostně otevřeno kluziště na Střeleckém ostrově. Bude fungovat až do konce ledna, každý den od 14 do 21 hodin, během víkendů pak od 10 do 21 hodin. Občané Prahy 1 mají bruslení zdarma. Ostatní zaplatí 50 korun na hodinu. Funguje zde i půjčovna bruslí. Zapůjčení...

ZEVO Malešice a ZEVO Plzeň v Chotíkově zahájily spolupráci

Včera v 17:26

ZEVO Malešice na konci listopadu postihl požár, který částečně poškodil dvě ze čtyř spalovacích linek, které jsou nadále odstaveny a čeká je dlouhodobá a nákladná oprava. Z důvodu omezení zpracovatelských kapacit je malá část pražského směsného komunálního odpadu (SKO) nově transportována do ZEVO...

Petřínská rozhledna svítí v barvách Spojených arabských emirátů

Včera v 17:14

Praha vyšla vstříc žádosti velvyslanectví České republiky ve Spojených arabských emirátech a nechala nasvítit Petřínskou rozhlednu v barvách vlajky této země. Rozhledna svítí dnes od 16:25 hodin až do ranních hodin 3. prosince při příležitosti 50. výroční vzniku...

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

Včera ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

Milostivé léto v Praze 2

Včera v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

Včera v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Sportovec Prahy 4 roku 2021

Včera v 09:15

Praha 4 pořádá ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) další ročník tradiční Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2021. Nominace mohou kluby a tělovýchovné jednoty zasílat do konce ledna roku 2022.

Mikuláši, andělé a čerti budou uklízet Centrální park

Včera v 08:44

Odpadky, plechovky, plastové lahve nebo sáčky. To vše posbírají během a za běhu. Akce je vhodná pro běžící čerty, chodící Mikuláše i anděly s kočárkem.

Žebrání v metru je zakázáno

Včera v 08:20

Ve vestibulu stanice metra I. P. Pavlova řešili strážníci žebrající ženu.

Zmateného dědu našli strážníci

Včera v 08:18

Staršího muže v bačkorách si hlídka strážníků všimla na autobusové zastávce v Ocelkově ulici. Neměl u sebe žádné doklady, jméno strážníkům nadiktoval, ale další údaje několikrát měnil.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Včera v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Včera v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Další krátké zprávy
Nahoru