Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Zájemce o studium přivítá 1. lékařská fakulta

Den otevřených dveří 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy proběhne v sobotu 7. ledna. Zájemci o studium se mohou těšit na komentované prohlídky fakultních pracovišť, setkání se zástupci fakulty i studenty a studentskými spolky. Dozví se, jak vypadá výuka, co obnáší přijímací řízení i jaký je studentský život na lékařské fakultě. 

„Jsem velmi rád, že po covidové pauze se letos budeme moci se zájemci o studium setkat osobně,“ říká děkan 1. lékařské fakulty profesor Martin Vokurka. „Setkání bývají mnohdy inspirující a fakulta nabízí všem motivovaným uchazečkám a uchazečům spoustu možností v rámci studia i mimo něj,“ dodává.

Den otevřených dveří začne v 9:30 úvodním slovem děkana a vedení 1. LF UK. Od 10 hodin budou následovat komentované prohlídky jednotlivých pracovišť a učeben, které budou trvat až do 13 hodin. Během dne otevřených dveří se uchazeči o studium budou moci setkat s pedagogy i studenty a prohlédnout si prezentace studentských spolků.

Proběhne také chat se studijními referentkami a studenty, kteří zodpoví dotazy ohledně studia na fakultě. Na fakultním YouTube kanálu pak budou informační videa ke všem studijním oborům.


Autor: Cen

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Další články
Nahoru