Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Zájemce o studium přivítá 1. lékařská fakulta

Den otevřených dveří 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy proběhne v sobotu 7. ledna. Zájemci o studium se mohou těšit na komentované prohlídky fakultních pracovišť, setkání se zástupci fakulty i studenty a studentskými spolky. Dozví se, jak vypadá výuka, co obnáší přijímací řízení i jaký je studentský život na lékařské fakultě. 

„Jsem velmi rád, že po covidové pauze se letos budeme moci se zájemci o studium setkat osobně,“ říká děkan 1. lékařské fakulty profesor Martin Vokurka. „Setkání bývají mnohdy inspirující a fakulta nabízí všem motivovaným uchazečkám a uchazečům spoustu možností v rámci studia i mimo něj,“ dodává.

Den otevřených dveří začne v 9:30 úvodním slovem děkana a vedení 1. LF UK. Od 10 hodin budou následovat komentované prohlídky jednotlivých pracovišť a učeben, které budou trvat až do 13 hodin. Během dne otevřených dveří se uchazeči o studium budou moci setkat s pedagogy i studenty a prohlédnout si prezentace studentských spolků.

Proběhne také chat se studijními referentkami a studenty, kteří zodpoví dotazy ohledně studia na fakultě. Na fakultním YouTube kanálu pak budou informační videa ke všem studijním oborům.


Autor: Cen

V Praze 2 se začíná bruslit

Včera v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Další články
Nahoru