Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zájem Pražanů o letní tábory je vyšší než loni, termíny jsou často už obsazené
Letní tábor. Ilustrační foto: Praha 2

Zájem Pražanů o letní tábory je vyšší než loni, termíny jsou často už obsazené

Zájem Pražanů o letní tábory je letos větší než loni, termíny jsou často už obsazené. Největší zájem je o pobytové tábory v přírodě a sportovní tábory, oblibu si u dětí získávají i ty s technickým zaměřením, například pro mladé modeláře. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pražskými domy dětí a mládeže (DDM). Ceny táborů se pohybují kolem 2000 až 6000 korun za týden.

„Zájem o letní tábory Hobby centra 4 je v tomto roce velmi vysoký, 96 procent míst na našich 44 táborech je již zcela a plně obsazeno," uvedl mediální zástupce DDM v Praze 4 Ivan Čermák. Volná místa podle něj vykazují pouze tábory se specifickým zaměřením, jako tábor pro zpěváky s audio-vizuálním programem nebo cyklistický tábor.

Místa se podle Čermáka plní letos rychleji zejména díky on-line systému přihlášení. „Lidé se přestali ostýchat. Jednoduché přihlášení je možné vyřešit i z mobilního telefonu," uvedl. Dodal, že místa se tak podle něj plní rychleji i u táborů, které v minulých letech nebývaly tak rychle obsazené.

Mezi nejvíce oblíbené typy táborů podle zástupců DDM patří ty s pobytem v přírodě, nabízející aktivity jako je turistika, tábornictví a hry v přírodě. Dále pak sportovní tábory s atletikou nebo volejbalem, ale také tábory s kreativní tematikou, které se zaměřují na výtvarné umění, hudbu, divadlo či tancování.

Čím dál více oblíbené jsou podle zástupkyně ředitele DDM Jižní Město Michaely Therové také ty s technickým zaměřením, jako Lego robotika, programování či tábory s nabídkou činností pro mladé modeláře.

Vysoký zájem je podle ředitele DDM Libora Bezděka také o příměstské tábory. „Letos je velký zájem, téměř všechny tábory máme obsazené, příměstské skoro ve 100 procentech," řekl ČTK projektový koordinátor DDM Prahy 6 Jan Holeček.

Ceny táborů se liší podle typu nebo délky pobytu. Příměstské tábory se pohybují kolem 2000 korun na týden, ty pobytové jsou v rozmezí 2000 až zhruba 6000 korun za týdenní pobyt. Rodičům na pobyty pro děti přispívají také některé radnice.

„Každoročně podporujeme příměstské letní tábory, aby byly pro rodiče dětí z Prahy 3 finančně dostupnější. Pro letošní léto přispějeme na 19 příměstských táborů, celková dotace se pohybuje kolem 850 000 korun," uvedl mluvčí Prahy 3 Jiří Hannich. Spolufinancovat pomáhá tábory i Praha 2 či Praha 6. Ve výši 100 korun na den na dítě finančně podporuje letní příměstské tábory také Praha 11.

Přímo tábory pak pořádá například Praha 10. „Pořádáme pobytové tábory v Horském hotelu Desítka (v Janských Lázních), kde letos připravuje turnus pro 80 dětí. Dále připravuje i dva turnusy příměstských táborů po 45 dětech," řekl mluvčí městské části Ján Tropp. Praha 7 pak podle mluvčího Martina Vokuše připravuje takzvanou prázdninovou letní školku, která funguje formou příměstského tábora. „Pro děti je tam každý den připraven zajímavý program, hry, soutěže, workshopy, přednášky i výlety," uvedl.


Autor: ČTK

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru