Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zájem o silvestrovské pobyty v hlavní městě srazila nová vládní opatření
Pocukrované střechy pod Pražským hradem. Foto: Markéta Rejzková

Zájem o silvestrovské pobyty v hlavní městě srazila nová vládní opatření

Zájem o silvestrovské pobyty v Praze srazila podle provozovatelů ubytovacích zařízení a Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) nová vládní opatření zahrnující zrušení vánoční trhů nebo omezení otevírací doby restaurací a barů. Nové rezervace většinou nyní hoteliéři neevidují, lidé vyčkávají na vývoj situace. Vláda by podle prezidenta AHR Václava Stárka měla co nejdříve uvést, jaký režim bude platit na konci roku, řekl ČTK.

Po vyhlášení nouzového stavu, který platí od minulého pátku do 25. prosince, a nových restrikcí hoteliéři podle Stárka evidovaly jen rušení objednaných pobytů na nadcházející týdny.

Skupina Bauer Hotel Group podle manažera Jakuba Svačiny zaznamenala v důsledku nových restrikcí pokles rezervací v řádu desítek procent. Ubytování v Praze na konec roku si podle něj zajišťují hlavně zahraniční hosté.

„Ve všech našich třech hotelech jsme zaznamenali storna rezervací, především z ciziny. V současné době žádné nové rezervace na Silvestra nechodí, případní klienti ze zahraničí i z Čech zcela jistě vyčkávají, jaké budou restrikce," uvedla generální ředitelka společnosti Prague Hotels – Chateau St. Havel Ivana Peterková.

Hotely NH Prague City a NH Collection Prague jsou podle svého generálního ředitele Petra Nešpůrka na Silvestra obsazené ze 60 procent, což Nešpůrek v momentální situaci pražského trhu považuje za úspěch.

Marketingový ředitel Czech Inn Hotels Petr Chábera řekl, že řetězec eviduje na konci roku u svých hotelů obsazenost 80 procent. Polovinu hostů tvoří podle něj Češi, zbývající klientela je hlavně z okolních zemí a dalších částí Evropy.

Czech Inn Hotel eviduje i nové rezervace. Další vývoj bude ale podle Chábery ale záviset na omezeních, která budou na Silvestra platit.

Ředitel portálu Slevomat Ladislav Veselý uvedl, že Češi konec roku tráví raději na horách, ale i pražské hotely podle něj nabízejí zajímavý program a cenově dostupnou nabídku. Průměrná cena za pobyt se slavnostní silvestrovskou večeří a přípitkem činí 3500 korun, sdělil.

Před pandemií koronaviru byl podle místopředsedy České asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí Jiřího Krejčího každoročně velký zájem o ubytování v soukromí přes vánoční svátky a Silvestr.

„Za současných okolností, je velmi těžké odhadovat, kolik pronajímatelů nakonec svůj byt pro vánoční svátky a Nový rok otevře, a také je velmi těžké odhadovat jaká poptávka nakonec bude," uvedl. Aktuálním trendem jsou podle něj rezervace na poslední chvíli.

Za rekreačními účely mohou ubytovacích služeb v současné době využít až na výjimky jen lidé s dokončeným očkováním a ti, kteří v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19. Stravovací provozy, kluby a bary musejí zavírat ve 22:00, na veřejnosti je zakázána konzumace alkoholu. Netýká se to vnitřních prostor restaurací.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru