Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zájem o silvestrovské pobyty v hlavní městě srazila nová vládní opatření
Pocukrované střechy pod Pražským hradem. Foto: Markéta Rejzková

Zájem o silvestrovské pobyty v hlavní městě srazila nová vládní opatření

Zájem o silvestrovské pobyty v Praze srazila podle provozovatelů ubytovacích zařízení a Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) nová vládní opatření zahrnující zrušení vánoční trhů nebo omezení otevírací doby restaurací a barů. Nové rezervace většinou nyní hoteliéři neevidují, lidé vyčkávají na vývoj situace. Vláda by podle prezidenta AHR Václava Stárka měla co nejdříve uvést, jaký režim bude platit na konci roku, řekl ČTK.

Po vyhlášení nouzového stavu, který platí od minulého pátku do 25. prosince, a nových restrikcí hoteliéři podle Stárka evidovaly jen rušení objednaných pobytů na nadcházející týdny.

Skupina Bauer Hotel Group podle manažera Jakuba Svačiny zaznamenala v důsledku nových restrikcí pokles rezervací v řádu desítek procent. Ubytování v Praze na konec roku si podle něj zajišťují hlavně zahraniční hosté.

„Ve všech našich třech hotelech jsme zaznamenali storna rezervací, především z ciziny. V současné době žádné nové rezervace na Silvestra nechodí, případní klienti ze zahraničí i z Čech zcela jistě vyčkávají, jaké budou restrikce," uvedla generální ředitelka společnosti Prague Hotels – Chateau St. Havel Ivana Peterková.

Hotely NH Prague City a NH Collection Prague jsou podle svého generálního ředitele Petra Nešpůrka na Silvestra obsazené ze 60 procent, což Nešpůrek v momentální situaci pražského trhu považuje za úspěch.

Marketingový ředitel Czech Inn Hotels Petr Chábera řekl, že řetězec eviduje na konci roku u svých hotelů obsazenost 80 procent. Polovinu hostů tvoří podle něj Češi, zbývající klientela je hlavně z okolních zemí a dalších částí Evropy.

Czech Inn Hotel eviduje i nové rezervace. Další vývoj bude ale podle Chábery ale záviset na omezeních, která budou na Silvestra platit.

Ředitel portálu Slevomat Ladislav Veselý uvedl, že Češi konec roku tráví raději na horách, ale i pražské hotely podle něj nabízejí zajímavý program a cenově dostupnou nabídku. Průměrná cena za pobyt se slavnostní silvestrovskou večeří a přípitkem činí 3500 korun, sdělil.

Před pandemií koronaviru byl podle místopředsedy České asociace pronajímatelů a ubytovatelů v soukromí Jiřího Krejčího každoročně velký zájem o ubytování v soukromí přes vánoční svátky a Silvestr.

„Za současných okolností, je velmi těžké odhadovat, kolik pronajímatelů nakonec svůj byt pro vánoční svátky a Nový rok otevře, a také je velmi těžké odhadovat jaká poptávka nakonec bude," uvedl. Aktuálním trendem jsou podle něj rezervace na poslední chvíli.

Za rekreačními účely mohou ubytovacích služeb v současné době využít až na výjimky jen lidé s dokončeným očkováním a ti, kteří v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19. Stravovací provozy, kluby a bary musejí zavírat ve 22:00, na veřejnosti je zakázána konzumace alkoholu. Netýká se to vnitřních prostor restaurací.


Autor: ČTK

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru