dnes
Úterý - jasno
8°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
13°C
Lifestyle / Zdraví

Zájem o cvičení venku roste, vznikají nové fitness stezky a hřiště

Trendem posledních let je street fitness – outdoorové cvičení s vlastní vahou těla. Začínají vyrůstat početná fitness hřiště s hrazdami a bradly, jedno z nich najdete i podél cyklostezky v Nových Chabrech v Praze 8. 

Street fitness nebo street workout je outdoorové cvičení, ke kterému je potřeba jenom vlastní tělo, vhodné prostředí a kreativita. Volný pohyb v přírodě je pro mnoho lidí stále lákavější než uzavřené stěny posiloven. Navíc venku se nemusí chodit od stroje ke stroji a procvičovat každý sval zvlášť, ale kombinací kliků, dřepů a přítahů se zapojí většina svalů v těle současně. Při trénincích se také často zapojuje fantazie – jako cvičební nářadí poslouží totiž stejně tak dobře hrazda na hřišti jako schody do domů.

Na fitness hřišti v Nových Chabrech zájemci naleznou hrazdy, bradla i posilovací lavice, takže zde mohou praktikovat celou škálu cviků od shybů až po ručkování. Ke každému fitness nástroji je k dispozici schematické vysvětlení.

Cvičení venku má navíc spoustu benefitů. Díky odporu větru jsou cviky náročnější a spálí se tak více kalorií, vyplavené endorfiny zajistí dobrou náladu a odolnost proti stresu. Pobyt na slunci dodává tělu velmi potřebný vitamin D, kterého máme spíše nedostatek. 


Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru