dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Zájem o celosezonní výpůjčky lyžařského vybavení v Praze roste
Ilustrační foto: Freeimages

Zájem o celosezonní výpůjčky lyžařského vybavení v Praze roste

Zájem o půjčení lyží mezi Pražany roste, stále více lidí preferuje půjčení lyžařského vybavení před jeho vlastněním. Zvyšuje se i poptávka po celosezonních výpůjčkách lyží a snowboardů. Vyplývá to z ankety ČTK mezi půjčovnami lyžařského vybavení.

„Pokud jede člověk jednou či dvakrát na hory, je pro něj výhodnější si lyže půjčit. Vlastní lyže kromě nákladů na pořízení vyžadují pravidelný servis," uvedl Jan Pokorný pražské půjčovny LyžeGoHome.

Trendem je půjčení lyžařského vybavení na celou sezonu. „Počet celosezónních půjčení stále roste. Letos jsme zaznamenali nárůst o 30 procent," dodal Lukáš Princ ze Ski a Bike Centra Radotín. Zákazníci podle něj oceňují pohodlnost výpůjček – na každou sezónu mají nové vybavení v potřebné délce a velikosti.

O celosezonní půjčení lyží a snowboardů mají podle půjčoven zájem hlavně rodiče menších dětí. Neriskují tak, že dítě z nových lyží nebo lyžařských bot rychle vyroste.

Podle Ivo Šmída ze Ski Centra Eden je nejběžnější doba půjčení sedm dní. Řada lidí si ale půjčuje vybavení i na den. Největší zájem je v pražských půjčovnách o zápůjčky dětských lyží. „Nejčastěji jde o lyže v délkách 160 a 167, střední oblouk, středně široká, víceméně all-mountain lyže," dodal Pokorný.

Ceny za půjčení lyží a snowboardů zůstávají vesměs stejné jako loni. Nejobvyklejší cenou za půjčení dětských sjezdových lyží, hůlek a bot je 150 až 200 korun za den, za víkend 300 až 450 korun a za týden obvykle 800 až 1000 korun. Pro dospělé se ceny pohybují nejčastěji mezi 300 a 400 korunami na den, 500 až 700 korunami za víkend a 1400 až 1900 za týden.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru