dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Pražská doprava

Zájem cestujících o spojení Zbraslavi s okolím zjišťuje anketa

Měli byste zájem o autobusovou linku, která by propojovala Černošice, Lipence, Zbraslav a Dolní Břežany (případně Zlatníky a Jesenici)? Přejete si lepší napojení Zbraslavi na vlakovou trať z Prahy do Čerčan? Na tyto otázky mohou zájemci odpovídat v dopravní anketě, která je na oficiálních webových stránkách Zbraslavi www.mc-zbraslav.cz.

Po autobusové lince mezi Černošicemi, Zbraslaví a Dolními Břežany volají místní už několik let. Například lidem z Břežan, pokud nemají auto a chtějí se dostat k Vltavě, zbývá zdlouhavá cesta přes Prahu 4. Přitom Břežanským údolím by byli autobusem za pár minut u zbraslavské vlakové stanice, odkud by se dostali do Prahy.

Starosta Dolních Břežan Věslav Michalik je k zavedení této linky skeptický. „Veřejná doprava je ztrátová a obce budou muset na těchto linkách ztrátu hradit. Máme od Ropidu spočítáno, že kdyby autobus jezdil jednou za hodinu v pracovní dny, stálo by to jen obec Dolní Břežany kolem 100 000 měsíčně.“

Byla by podle něj obec ochotna se na případném vzniku linky nějak finančně podílet? „To záleží na konečné nabídce od Ropidu. Všechny linky, kterých je několik set za týden, stojí Dolní Břežany kolem 150 000 měsíčně. Pokud by byl doplatek za novou linku rozumný, pak by to bylo na zvážení,“ řekl Michalik.

Dolní Břežany podle něj mají velmi slušný interval spojení do Prahy na Kačerov a do Modřan na tramvaj. „Spojení na Zbraslav se objevuje v různých úvahách, ale bojím se velmi malého vytížení,“ dodal.

Anketa by měla Ropidu, který organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí, ukázat alternativní cesty pro stávající systém veřejné dopravy. Výsledky by měly být ještě během tohoto podzimu, budou sloužit jako podklad pro plánování kapacit MHD v příštím roce.

„Například, pokud se ukáže velký zájem o spojení na vlak, budeme to společně řešit po dopravní i finanční stránce. Určité posílení autobusů i vlaků možné je, vždy je ale potřeba vzniklé vícenáklady nějak kompenzovat,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.


Roztyly C: Omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

Dnes v 09:27

Z důvodu provádění zátěžové zkoušky osobního výtahu mezi nástupištěm a vestibulem stanice dojde ve čtvrtek 25. října od 10 do 12 hodin k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra Roztyly na trase C.

Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Další články
Nahoru