dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
32°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
33°C
Pražská doprava

Zájem cestujících o spojení Zbraslavi s okolím zjišťuje anketa

Měli byste zájem o autobusovou linku, která by propojovala Černošice, Lipence, Zbraslav a Dolní Břežany (případně Zlatníky a Jesenici)? Přejete si lepší napojení Zbraslavi na vlakovou trať z Prahy do Čerčan? Na tyto otázky mohou zájemci odpovídat v dopravní anketě, která je na oficiálních webových stránkách Zbraslavi www.mc-zbraslav.cz.

Po autobusové lince mezi Černošicemi, Zbraslaví a Dolními Břežany volají místní už několik let. Například lidem z Břežan, pokud nemají auto a chtějí se dostat k Vltavě, zbývá zdlouhavá cesta přes Prahu 4. Přitom Břežanským údolím by byli autobusem za pár minut u zbraslavské vlakové stanice, odkud by se dostali do Prahy.

Starosta Dolních Břežan Věslav Michalik je k zavedení této linky skeptický. „Veřejná doprava je ztrátová a obce budou muset na těchto linkách ztrátu hradit. Máme od Ropidu spočítáno, že kdyby autobus jezdil jednou za hodinu v pracovní dny, stálo by to jen obec Dolní Břežany kolem 100 000 měsíčně.“

Byla by podle něj obec ochotna se na případném vzniku linky nějak finančně podílet? „To záleží na konečné nabídce od Ropidu. Všechny linky, kterých je několik set za týden, stojí Dolní Břežany kolem 150 000 měsíčně. Pokud by byl doplatek za novou linku rozumný, pak by to bylo na zvážení,“ řekl Michalik.

Dolní Břežany podle něj mají velmi slušný interval spojení do Prahy na Kačerov a do Modřan na tramvaj. „Spojení na Zbraslav se objevuje v různých úvahách, ale bojím se velmi malého vytížení,“ dodal.

Anketa by měla Ropidu, který organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí, ukázat alternativní cesty pro stávající systém veřejné dopravy. Výsledky by měly být ještě během tohoto podzimu, budou sloužit jako podklad pro plánování kapacit MHD v příštím roce.

„Například, pokud se ukáže velký zájem o spojení na vlak, budeme to společně řešit po dopravní i finanční stránce. Určité posílení autobusů i vlaků možné je, vždy je ale potřeba vzniklé vícenáklady nějak kompenzovat,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru