dnes
Úterý - polojasno
16°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Pražská doprava

Zájem cestujících o spojení Zbraslavi s okolím zjišťuje anketa

Měli byste zájem o autobusovou linku, která by propojovala Černošice, Lipence, Zbraslav a Dolní Břežany (případně Zlatníky a Jesenici)? Přejete si lepší napojení Zbraslavi na vlakovou trať z Prahy do Čerčan? Na tyto otázky mohou zájemci odpovídat v dopravní anketě, která je na oficiálních webových stránkách Zbraslavi www.mc-zbraslav.cz.

Po autobusové lince mezi Černošicemi, Zbraslaví a Dolními Břežany volají místní už několik let. Například lidem z Břežan, pokud nemají auto a chtějí se dostat k Vltavě, zbývá zdlouhavá cesta přes Prahu 4. Přitom Břežanským údolím by byli autobusem za pár minut u zbraslavské vlakové stanice, odkud by se dostali do Prahy.

Starosta Dolních Břežan Věslav Michalik je k zavedení této linky skeptický. „Veřejná doprava je ztrátová a obce budou muset na těchto linkách ztrátu hradit. Máme od Ropidu spočítáno, že kdyby autobus jezdil jednou za hodinu v pracovní dny, stálo by to jen obec Dolní Břežany kolem 100 000 měsíčně.“

Byla by podle něj obec ochotna se na případném vzniku linky nějak finančně podílet? „To záleží na konečné nabídce od Ropidu. Všechny linky, kterých je několik set za týden, stojí Dolní Břežany kolem 150 000 měsíčně. Pokud by byl doplatek za novou linku rozumný, pak by to bylo na zvážení,“ řekl Michalik.

Dolní Břežany podle něj mají velmi slušný interval spojení do Prahy na Kačerov a do Modřan na tramvaj. „Spojení na Zbraslav se objevuje v různých úvahách, ale bojím se velmi malého vytížení,“ dodal.

Anketa by měla Ropidu, který organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí, ukázat alternativní cesty pro stávající systém veřejné dopravy. Výsledky by měly být ještě během tohoto podzimu, budou sloužit jako podklad pro plánování kapacit MHD v příštím roce.

„Například, pokud se ukáže velký zájem o spojení na vlak, budeme to společně řešit po dopravní i finanční stránce. Určité posílení autobusů i vlaků možné je, vždy je ale potřeba vzniklé vícenáklady nějak kompenzovat,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.


Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

Dnes v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Uzavření Bubenečského tunelu

16. května 2019 ve 12:32

Bubenečský tunel bude od soboty 18. května od 23 hodin do neděle 19. května do 5 hodin uzavřen.

TSK opraví dva mosty na Jižní spojce. Řidiči musí počítat s omezením

14. května 2019 v 07:06

V pátek 17. května začne Technická správa komunikací s údržbou mostů X620 a X621 nad ulicí Rabakovská. Jedná se o komunikaci Jižní spojka ve směru z centra. 

Ulice V středu v Praze 6 bude uzavřena

13. května 2019 ve 22:04

Od 14. do 19. května bude uzavřena ulice V středu v úseku mezi ulicemi Vokovická – V Nových Vokovicích z důvodu rekonstrukce kanalizační a vodovodní přípojky.

Další články
Nahoru