dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
-1°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Pražská doprava

Zájem cestujících o spojení Zbraslavi s okolím zjišťuje anketa

Měli byste zájem o autobusovou linku, která by propojovala Černošice, Lipence, Zbraslav a Dolní Břežany (případně Zlatníky a Jesenici)? Přejete si lepší napojení Zbraslavi na vlakovou trať z Prahy do Čerčan? Na tyto otázky mohou zájemci odpovídat v dopravní anketě, která je na oficiálních webových stránkách Zbraslavi www.mc-zbraslav.cz.

Po autobusové lince mezi Černošicemi, Zbraslaví a Dolními Břežany volají místní už několik let. Například lidem z Břežan, pokud nemají auto a chtějí se dostat k Vltavě, zbývá zdlouhavá cesta přes Prahu 4. Přitom Břežanským údolím by byli autobusem za pár minut u zbraslavské vlakové stanice, odkud by se dostali do Prahy.

Starosta Dolních Břežan Věslav Michalik je k zavedení této linky skeptický. „Veřejná doprava je ztrátová a obce budou muset na těchto linkách ztrátu hradit. Máme od Ropidu spočítáno, že kdyby autobus jezdil jednou za hodinu v pracovní dny, stálo by to jen obec Dolní Břežany kolem 100 000 měsíčně.“

Byla by podle něj obec ochotna se na případném vzniku linky nějak finančně podílet? „To záleží na konečné nabídce od Ropidu. Všechny linky, kterých je několik set za týden, stojí Dolní Břežany kolem 150 000 měsíčně. Pokud by byl doplatek za novou linku rozumný, pak by to bylo na zvážení,“ řekl Michalik.

Dolní Břežany podle něj mají velmi slušný interval spojení do Prahy na Kačerov a do Modřan na tramvaj. „Spojení na Zbraslav se objevuje v různých úvahách, ale bojím se velmi malého vytížení,“ dodal.

Anketa by měla Ropidu, který organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí, ukázat alternativní cesty pro stávající systém veřejné dopravy. Výsledky by měly být ještě během tohoto podzimu, budou sloužit jako podklad pro plánování kapacit MHD v příštím roce.

„Například, pokud se ukáže velký zájem o spojení na vlak, budeme to společně řešit po dopravní i finanční stránce. Určité posílení autobusů i vlaků možné je, vždy je ale potřeba vzniklé vícenáklady nějak kompenzovat,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal.


Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

18. ledna 2019 v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Další články
Nahoru