Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Zahrajte si počítačové hry, které vytvořili studenti během soutěže GameJam na FIT ČVUT

Sedm počítačových her vyvinuly studentské týmy v rámci programovací soutěže GameJam 2023 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Pouhých 48 hodin měly týmy na to, aby vymyslely počítačovou hru dle zadaných čtyř ingrediencí. Všechny hry si můžete vyzkoušet a napsat autorům her, jak se vám líbí. Třetí ročník soutěže pořádala výzkumná skupina GraFIT ČVUT 7. až 9. dubna.

gamejam-2023-prezentace Sedm různých počítačových her vytvořily studentské týmy během 48hodinové programovací soutěže GameJam 2023. Od propojení top-down střílečky a kuchařské hry, 2D puzzle plošinovky zasazené do sci-fi světa, kdy hrajete za čaroděje, až po hru o statečném obránci království kostek. 30 vysokoškoláků ze sedmi týmů dostalo na začátku soutěže jako zadání čtyři ingredience: Atypické použití kostky, Legie, Nečekané souvislosti a Smysl. Tři z těchto ingrediencí pak musely ve svých hrách použít a záleželo pouze na nich, jestli je využijí obsahově, mechanicky, v příběhu či jinak. Kreativitě se meze nekladly a ve výsledných hrách spolu ingredience vzájemně i ladily.

Letošní ročník byl nový v hodnocení. Každý z porotců, který výsledné hry GameJamu 2023 hodnotil, vybral svého favorita, kterému udělil cenu. Konečné pořadí her z GameJamu 2023 určilo počet hlasů na platformě itch. První místo a největší počet hlasů získala hra nazvaná Quantumage, druhé místo obsadila hra Magicman a na třetím místě skončila Dicey Rollin'.

Pravidelně se GameJamu účastní vývojáři z Warhorse Studios. Studenti s nimi mohou své herní nápady konzultovat a vidí jejich pohled. Letošní ročník navštívili i lidé z projektu VisionGame, jejichž velkým cílem je podpora herního průmyslu a kteří monitorují a podporují vzdělávací obory. Podporují studenty v prezentacích vlastní tvorby.

V rámci akce dostali studenti také příležitost se navzájem poznat a předat si své zkušenosti. Tomu byl přizpůsoben i program akce. Studenti si ověřili GameQuiz plný otázek z herního designu a české herní subkultury, odreagovali se na lanparty nebo se jednotlivé týmy radily navzájem mezi sebou, aby si pomohly podle svých silných a slabých stránek. Jiný pohled a zkušenosti často pomohou posunout se dál, vychytat spoustu chyb a v neposlední řadě je to pro týmy příležitost se navzájem poznat. Studují totiž na různých fakultách a školách, např. FIT ČVUT, Matematicko-fyzikální fakultě UK nebo Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara.

Výsledky hlasování a všechny hry zdarma ke stažení najdou zájemci na webové stránce https://itch.io/jam/easter-gamejam-fit/entries.
Autor: Hla

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Včera v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru