Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Zahrajte si počítačové hry, které vytvořili studenti během soutěže GameJam na FIT ČVUT

Sedm počítačových her vyvinuly studentské týmy v rámci programovací soutěže GameJam 2023 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Pouhých 48 hodin měly týmy na to, aby vymyslely počítačovou hru dle zadaných čtyř ingrediencí. Všechny hry si můžete vyzkoušet a napsat autorům her, jak se vám líbí. Třetí ročník soutěže pořádala výzkumná skupina GraFIT ČVUT 7. až 9. dubna.

gamejam-2023-prezentace Sedm různých počítačových her vytvořily studentské týmy během 48hodinové programovací soutěže GameJam 2023. Od propojení top-down střílečky a kuchařské hry, 2D puzzle plošinovky zasazené do sci-fi světa, kdy hrajete za čaroděje, až po hru o statečném obránci království kostek. 30 vysokoškoláků ze sedmi týmů dostalo na začátku soutěže jako zadání čtyři ingredience: Atypické použití kostky, Legie, Nečekané souvislosti a Smysl. Tři z těchto ingrediencí pak musely ve svých hrách použít a záleželo pouze na nich, jestli je využijí obsahově, mechanicky, v příběhu či jinak. Kreativitě se meze nekladly a ve výsledných hrách spolu ingredience vzájemně i ladily.

Letošní ročník byl nový v hodnocení. Každý z porotců, který výsledné hry GameJamu 2023 hodnotil, vybral svého favorita, kterému udělil cenu. Konečné pořadí her z GameJamu 2023 určilo počet hlasů na platformě itch. První místo a největší počet hlasů získala hra nazvaná Quantumage, druhé místo obsadila hra Magicman a na třetím místě skončila Dicey Rollin'.

Pravidelně se GameJamu účastní vývojáři z Warhorse Studios. Studenti s nimi mohou své herní nápady konzultovat a vidí jejich pohled. Letošní ročník navštívili i lidé z projektu VisionGame, jejichž velkým cílem je podpora herního průmyslu a kteří monitorují a podporují vzdělávací obory. Podporují studenty v prezentacích vlastní tvorby.

V rámci akce dostali studenti také příležitost se navzájem poznat a předat si své zkušenosti. Tomu byl přizpůsoben i program akce. Studenti si ověřili GameQuiz plný otázek z herního designu a české herní subkultury, odreagovali se na lanparty nebo se jednotlivé týmy radily navzájem mezi sebou, aby si pomohly podle svých silných a slabých stránek. Jiný pohled a zkušenosti často pomohou posunout se dál, vychytat spoustu chyb a v neposlední řadě je to pro týmy příležitost se navzájem poznat. Studují totiž na různých fakultách a školách, např. FIT ČVUT, Matematicko-fyzikální fakultě UK nebo Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara.

Výsledky hlasování a všechny hry zdarma ke stažení najdou zájemci na webové stránce https://itch.io/jam/easter-gamejam-fit/entries.
Autor: Hla

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Další články
Nahoru