dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Zahrajte si Hada, Tetris a Pong na fasádě Nové scény Národního divadla
Hra Pong na fasádě Nové scény Národního divadla. Foto: archiv Signal

Zahrajte si Hada, Tetris a Pong na fasádě Nové scény Národního divadla

Festival světla SIGNAL, který se bude příští týden konat v centru Prahy, umožní lidem si o víkendu 19. a 20. října zahrát legendární hry Tetris, Snake a Pong na fasádě Nové scény Národního divadla. Server Pražský patriot položil několik otázek spoluautorovi projektu 8bitový syndrome Adamu Širokému.

Jaké konkrétní hry se budou zobrazovat?
Budou se zobrazovat celkem tři hry: Tetris pod názvem T3TR15 (název „tetris“ je chráněný licencí), Snake a Pong.

Jak se budou moci lidé do hry zapojit?
Pomocí smartphonu nebo tabletu s dotykovou obrazovkou (iPhone, iPad, Android, Windows Mobile, Blackberry) a mobilního web browseru (Firefox, Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer Mobile).

Můžete dát zájemcům konkrétní návod?
Telefonem či tabletem se připojí do připravené WiFi sítě a do prohlížeče napíší adresu http://play. Následně se jim zobrací ovládací prvky hry (směrové šipky – nahoru, dolu, vlevo, vpravo) a můžou začít hrát na fasádě Laterny Magiky. Není tedy potřeba instalovat herní aplikaci. Informace o tom, jak se připojit, budeme v přestávkách mezi jednotlivými hrami promítat. Snažíme se také zařídit reklamní plachtu s praktickými informacemi, které by byly vidět celý večer.

adam-siroky-nahled

Adam Široký

Kolik lidí může hrát najednou?
Počet hráčů závisí na konkrétní hře. Nejvíce lidí bude moci hrát naráz Snake. Had totiž bude multiplayer až pro šest hráčů.

Proč nepodporujete standardní Android?
Protože nezvládá podstatnou funkcionalitu. Mrzí nás to, podle statistik má zhruba 20 % rozlišení, ale věříme, že alespoň část jeho uživatelů má na telefoně nainstalovaný i jiný webový prohlížeč, například Chrome, Firefox alebo Operu.

Lokace: Piazzeta Národního divadla, Časy instalace: 19.10. – 20.10. 2013; 19:30 – 23.30


Další články
Nahoru