dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská kultura

Zahradní aukce v Bubenči nabídne i nedávno objevený autoportrét

Unikátní starožitné předměty, vytříbená kolekce výtvarných děl, jedinečné zbraně, barokní, empírový, secesní a také zcela ojedinělý kubistický nábytek, současné umění a design. To vše se bude dražit ve čtvrtek  2. června od 16 hodin v už tradiční zahradní aukci galerie Arthouse Hejtmánek.

Během aukce v malebné zahradě v Bubenči se sběratelé a milovníci umění budou moci utkat o celkem 311 položek z období od 13. do 21. století. Součet vyvolávacích cen přesahuje 24 milionů korun. Všechna díla jsou k vidění na předaukční výstavě v prostorách Arthouse Hejtmánek v ulici Goetheho.

Zcela mimořádným skvostem letošní aukce je Autoportrét Otakara Kubína (1913–14), pocházející z autorova raného pařížského období, jehož vyvolávací cena bude 1 800 000 korun. O existenci nedávno objeveného díla neměl doposud nikdo tušení.

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru