dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Dětská PrahaPražský život

Zahrádkářský workshop nabídne výrobu ptačí budky, vermikompostéru, bylinky a občerstvení

Zahrádkářský workshop v režii spolku Živé město se koná v neděli 17. dubna od 14 hodin v KC Klubovna v Dejvicích. Můžete si vyrobit ptačí budku, nakoupit bylinky a odnést domů plně funkční kompostér. Některé práce budou bavit i děti.

Výroba ptačích budek: Výrobu a odborné vedení zajistí zkušená lektorka Běta Macková ze spolku Ornita. Na výrobu budek je potřeba se přihlásit e-mailem na adresu workshopy@zive-mesto.cz (napište počet a typ preferovaných budek). Na výběr jsou tzv. polobudky pro rehky a konipase a sýkorníky pro sýkory a většinu drobného zahradního ptactva. Materiál na budky zajistíme, cena pro návštěvníky 100 Kč/ks. Tato aktivita není náročná a hodí se i pro děti.

Výroba domácích vermikompostérů: Vyrobit si vlastní vermikompostér ze tří až čtyř kyblíků či jiných nádob (cca 15l). Stohovatelný kompostér má zhruba 60 cm na výšku a teoreticky zvládne zpracovat bioodpad z dvoučlenné domácnosti a ještě k tomu vyrobí spousty hnojiva. Kromě výroby budou mít zájemci možnost nalovit si žížaly dešťovky z klubovnového kompostu, který se budem během dne přehazovat. Odnést domů si tak můžete plně funkční kompostér. Cena se bude pohybovat kolem 200 Kč/ks, ale možná se povede sehnat nějaký recyklovaný materiál a půjde to i levněji. Na výrobu je rovněž třeba se přihlásit e-mailem: workshopy@zive-mesto.cz.

Dílna Já na tom dělám: Členové z tohoto spolku pomohou v případě potřeby s výrobou, ale hlavně se zaměří na dekoraci vyrobených budek a kompostérů (okrasné zelené stříšky, barvení a podobné úpravy). Kromě toho bude dílna nabízet možnost vyzkoušet si i jiné řemeslné aktivity včetně zakoupení již hotových výrobků.

Bylinkový trh: Na e-mail workshopy@zive-mesto.cz můžete do 11. dubna zadat objednávku bylinek, které organizátořinakoupí v zahradnictví PERENY u Staré Boleslavi a přivezou na workshop. Bylinky jsou kvalitní a levné i po započtení poplatku na proplacení cesty. Objednávka bylinek je omezena na 10 ks/osoba a je závazná.

Během dne vás čeká ohníček v sudu, tak si vezměte buřtíky a jiné pochutiny. V případě příznivého počasí se celá akce odehraje na zahradě. Otevřen bude karavan s občerstvením.

KC Klubovna, ul. Generála Píky bez čp.
   


Další články
Nahoru