dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Zahrádkáři začali před lety hospodařit na skládce ve Vinoři, TOP 09 a ČSSD se jim teď „odvděčily“
Zahrádky ve Vinoři. Ilustrační foto: Packa / Wikimedia Commons

Zahrádkáři začali před lety hospodařit na skládce ve Vinoři, TOP 09 a ČSSD se jim teď „odvděčily“

Zastupitelé TOP 09 a ČSSD smetli ze stolu návrh, aby zastupitelstvo revokovalo usnesení týkající se pozemků ve Vinoři. Zastupitelé totiž v březnu odmítli prodat pozemky zahrádkářskému svazu Vinoř.

Starosta Vinoře František Švarc (ODS) na dnešním jednání pražského zastupitelstva připomněl, že na minulém jednání nejprve radní Eva Vorlíčková (TOP 09) navrhla, aby zastupitelstvo záměr městské části prodat pozemky zahrádkářům schválilo, posléze – „zřejmě po obdržení nějaké informace, telefonátu, vyššího zájmu, možná první ukázka modrých desek“ (jak dnes podotkl ve vystoupení před pražskými zastupiteli starosta Švarc) – ale navrhla opak, záměr prodeje neschválit.

„Hanbou není udělat chybu, to je lidské, hanbou je ale na chybě setrvávat, přes veškerá fakta i data. Je to prodej potřebný i z morálního hlediska, protože ti zahrádkáři za 30 let vydlabali tyto pozemky ve skládce. A je to prodej potřebný i z hlediska nového občanského zákoníku. Minulé hlasování bylo pouze ve prospěch jednoho developera,“ řekl starosta Vinoře. Změna na oblast bydlení není podle něj navíc ani možná. Starostu na místě podpořila jedna ze zahrádkářek – paní Matulová.

„Pojďme prosím hlasovat znovu – ve prospěch Prahy, jejích obyvatel i spolků, ve prospěch tradic a společenského života,“ dodal. Jeho návrh, aby byl návrh na jednání zařazen, si osvojili zastupitelé Marta Semelová (KSČM) a Bohuslav Svoboda (ODS). Zastupitelé TOP 09 a ČSSD jej ale – bez jakéhokoli zdůvodnění – nepodpořili, a tak o pozemcích zastupitelé ani neměli možnost jednat.


Další články
Nahoru