Zahradami Břevnovského kláštera k bývalému mlýnu
20. května 2026 12:57
Prošli jsme kolem gloriety, oranžerie, baziliky sv. Markéty i pavilonu Vojtěška s pověstí spojenou se založením kláštera. Nevynechali jsme ani neveselé události a podivné využití v 50. letech.
Z Břevnova jsme pokračovali na Petřiny k bývalému mlýnu, jediné památce tohoto druhu v Praze, kde se obilí mlelo už pravděpodobně ve 13. století.
Skvělá účast, krásné počasí a hlavně lidé, kteří si na sebe udělali čas napsal Jakub Stárek (ODS), starosta Šestky a stínový ministr dopravy na facebookový profil

Přidejte si nás na domovskou