dnes
Pátek - zatazeno
17°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali
Koncert kapely Synové výčepu. Foto (4x): Viki Shock

Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali

V areálu u bývalých branických ledáren začal včerejším „Večírkem pro nedočkavé“ festival Tři sestry 34 let Open Air.
curlies

Curlies

Po křtu nového videoklipu Tří sester k písni Bujará a setkání členů skupiny se skalními fanoušky zahrála mladá pražská pop punková skupina Curlies, jejíž produkci, připomínající americké klasiky neopunku Green Day, navíc ozvláštňoval dudák.

Klasický skotský nástroj dudy v poslední době v českém punku zažívá hojné časy (připomeňme například skupinu Pipes and Pints, která má dudy přímo v názvu). Kromě svižné a melodické muziky Curlies předvedli i zábavné texty na klasickou notu (třeba závěrečnou Pivo je palivo s hitovou ambicí).

Po Curlies vystoupila také mladá punková krev Velký voči. Tato pouze tříčlenná úderka z Plzeňského kraje, jenž má dlouholetou punkovou tradici (připomeňme tamní klasiky žánru E!E), pořádně přitvrdila, a to jak hudebně, tak textově. O zpěv se dělili všichni, často sborově. Hlavním zpěvákem však byl bubeník, což není úplně obvyklá kombinace.

Tento fakt mi připomněl zpívajícího bubeníka Vítězslava Vávru z 80. let, přezdívaného nezpívající nebubeník. Ale dost historie!

velky-voci

Velký Voči

Velký voči jsou naopak příslibem budoucnosti. Jejich texty se věnují nejenom pivu, ale i jiným „pochutinám". Například dle slov bubeníka text písně Sám sobě katem je „o šesti letech na kokainu." Doufejme, že to s ním kapela nepřežene, abychom si ji mohli užít i v budoucnu. Velký voči disponují i šikovným kytaristou s nápaditými vyhrávkami, což mají společné s hlavním tahákem čtvrtečního večera punkové slavnosti.

 

A tím byli Synové výčepů v čele s výtečným kytaristou a zpěvákem Rosťou Cermanem. Samozřejmě každý punkový fanoušek ví, že tato skupina byla skupinou enfant terrible českého punku Františka Sahuly, jenž na přelomu 80. a  90. let společně s Fanánkem vytvořil „ksicht" současného punk and pub rocku.

Dva kohouti na jednom smetišti však nikdy nevydrží dlouho pospolu, takže Sahula jakožto hitmaker na úrovni Fanánka se brzy osamostatnil a série alb, kterou natočil pod hlavičkou Franta Sahula a Synové výčepů se stala konkurencí Tří sester a zároveň další klasikou.

synove-vycepu-clanek

Synové výčepu

Je to již 11 let, co byl František Sahula zavražděn. Synové výčepů od té doby natočili dvě alba. Na prvním z nich se úlohy zpěváka zhostil Fanánek, na dalším Rosťa Cerman.

Na čtvrtečním koncertě tato role zůstala jen Rosťovi a skupina zahrála průřez největšími hity skupiny (Stíny na duši, Lambáda, Lidi házej kamení atd.), přičemž musela opakovaně přidávat.

 

První den festivalu Tři sestry 34 let Open Air tak dopadl na výbornou. Akce pokračuje dnes a zítra. Více informací o festivalu najdete na: www.trisestryopenair.cz.

program-tri-sesrtry-open-air-2019


Praha 11: Jablkoň – benefiční koncert pro Fosu

Dnes v 08:02

Kapela Jablkoň zahraje 24. října od 20 hodin v KC Zahrada.

Praha 5: Koncert k výročí sametové revoluce zdarma

Včera v 17:03

Koncert k 30. výročí sametové revoluce pořádá pátá městská část v kostele sv. Václava na Smíchově.

Divadlo ABC otevírá sezonu Havlovou Žebráckou operou

Včera v 07:10

Pro divadlo ABC začne sezona 2019/2020 Žebráckou operou. Jediné dílo Václava Havla napsané na cizí námět bude mít v režii Davida Radoka premiéru již tuto sobotu 19. října.

Praha má novou galerii současného českého umění. PragArtworks Gallery otevřela své prostory

16. října 2019 v 18:43

Nová galerie současného českého umění PragArtswork Gallery se dnes otevřela veřejnosti. Na adrese Vinohradská 39 bude vystavovat díla současných českých umělců a pořádat workshopy a diskusní večery věnované současné scéně i konzultacím v oblasti investic do umění pro soukromé i korporátní zájemce....

Julien van Middendorp vzdává hold Praze

16. října 2019 v 08:39

Výstavu Living Colour s díly nizozemského malíře Juliena van Middendorpa najdete v pražském BB Centru. Expozice představující šest velkých barevných pláten tohoto umělce je pro veřejnost k vidění do 3. listopadu v budově ALPHA ve Vyskočilově ulici v BB Centru...

Sbírky Národního muzea můžete vidět na fotografiích

16. října 2019 v 07:33

Od dnešního dne jsou k vidění v Historické budově Národního muzea umělecké velkoformátové fotografie zachycující předměty z přírodovědecké sbírky Národního muzea. Autorem fotografií je Petr Jan Juračka.

Kytara napříč žánry představí špičkové hudebníky z Austrálie, USA i Evropy

15. října 2019 ve 14:02

Kytara je nástroj nepřeberných možností, které bez ohledu na stylové a jiné kategorie mapuje již 22 let festival Kytara napříč žánry. V sobotu 19. října jej otevře v Písecké bráně australský kytarista Joe Robinson a 27. listopadu jej uzavře koncert čtyř mladých kytaristek – Christie Lenée z USA,...

OKOfest vol. 7 startuje na Rajské zahradě

14. října 2019 v 11:06

Pokračování mobilního komunitního centra OKO startuje festivalem OKOfest vol.7, tentokrát s podtitulem „odžít – přežít -proŽÍT?“. Rok a půl (2019/2021) bude centrum putovat Prahou (po šesti městských částech) a prostřednictvím fotografické výstavy, workshopů, přednášek, divadelních představení a...

Mánesák Jan Kotěra. Přednáška dnes na náměstí Míru

14. října 2019 v 10:40

Přednášku na téma „Mánesák Jan Kotěra v Praze 2“ si můžete poslechnout v 17 hodin v zasedací místnosti č. 614 Úřadu MČ Praha 2 na náměstí Míru. Přednáška je určená pro veřejnost a je zdarma.

Další články
Nahoru