dnes
Neděle - zatazeno
26°C
zítra
Pondělí - bourky
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
28°C
Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali
Koncert kapely Synové výčepu. Foto (4x): Viki Shock

Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali

V areálu u bývalých branických ledáren začal včerejším „Večírkem pro nedočkavé“ festival Tři sestry 34 let Open Air.
curlies

Curlies

Po křtu nového videoklipu Tří sester k písni Bujará a setkání členů skupiny se skalními fanoušky zahrála mladá pražská pop punková skupina Curlies, jejíž produkci, připomínající americké klasiky neopunku Green Day, navíc ozvláštňoval dudák.

Klasický skotský nástroj dudy v poslední době v českém punku zažívá hojné časy (připomeňme například skupinu Pipes and Pints, která má dudy přímo v názvu). Kromě svižné a melodické muziky Curlies předvedli i zábavné texty na klasickou notu (třeba závěrečnou Pivo je palivo s hitovou ambicí).

Po Curlies vystoupila také mladá punková krev Velký voči. Tato pouze tříčlenná úderka z Plzeňského kraje, jenž má dlouholetou punkovou tradici (připomeňme tamní klasiky žánru E!E), pořádně přitvrdila, a to jak hudebně, tak textově. O zpěv se dělili všichni, často sborově. Hlavním zpěvákem však byl bubeník, což není úplně obvyklá kombinace.

Tento fakt mi připomněl zpívajícího bubeníka Vítězslava Vávru z 80. let, přezdívaného nezpívající nebubeník. Ale dost historie!

velky-voci

Velký Voči

Velký voči jsou naopak příslibem budoucnosti. Jejich texty se věnují nejenom pivu, ale i jiným „pochutinám". Například dle slov bubeníka text písně Sám sobě katem je „o šesti letech na kokainu." Doufejme, že to s ním kapela nepřežene, abychom si ji mohli užít i v budoucnu. Velký voči disponují i šikovným kytaristou s nápaditými vyhrávkami, což mají společné s hlavním tahákem čtvrtečního večera punkové slavnosti.

 

A tím byli Synové výčepů v čele s výtečným kytaristou a zpěvákem Rosťou Cermanem. Samozřejmě každý punkový fanoušek ví, že tato skupina byla skupinou enfant terrible českého punku Františka Sahuly, jenž na přelomu 80. a  90. let společně s Fanánkem vytvořil „ksicht" současného punk and pub rocku.

Dva kohouti na jednom smetišti však nikdy nevydrží dlouho pospolu, takže Sahula jakožto hitmaker na úrovni Fanánka se brzy osamostatnil a série alb, kterou natočil pod hlavičkou Franta Sahula a Synové výčepů se stala konkurencí Tří sester a zároveň další klasikou.

synove-vycepu-clanek

Synové výčepu

Je to již 11 let, co byl František Sahula zavražděn. Synové výčepů od té doby natočili dvě alba. Na prvním z nich se úlohy zpěváka zhostil Fanánek, na dalším Rosťa Cerman.

Na čtvrtečním koncertě tato role zůstala jen Rosťovi a skupina zahrála průřez největšími hity skupiny (Stíny na duši, Lambáda, Lidi házej kamení atd.), přičemž musela opakovaně přidávat.

 

První den festivalu Tři sestry 34 let Open Air tak dopadl na výbornou. Akce pokračuje dnes a zítra. Více informací o festivalu najdete na: www.trisestryopenair.cz.

program-tri-sesrtry-open-air-2019


Praha 5 zve na derniéru výstavy Barvy emocí

Včera ve 12:26

Derniéra výstavy Barvy emocí z dílny ruské umělkyně Valerie Koshkiny se koná v Galerii “D” letohrádku Portheimka 27. srpna od 18 hodin. Záštitu nad výstavou převzal Lukáš Herold (ODS), radní pro oblast kultury.

Výstavu Zpátky v čase uvidíte do října

23. srpna 2019 v 07:35

V Praze 8 najdete výstavu Zpátky v čase – Libeň na historických fotografiích.

Waldorfské školy slaví sto let. První výstava začne v Praze 6

21. srpna 2019 v 07:39

Století pedagogiky filosofa a pedagoga Rudolfa Steinera představí veřejnosti Waldorfské školy a školky od konce srpna do počátku října. V rámci celosvětových oslav Waldorf 100 připravily celkem tři expozice – na Vítězném náměstí, u kostela sv. Václava na Andělu a v dejvické Galerii...

J. S. Monroe: Nepamatuji si své jméno

21. srpna 2019 v 07:35

„Nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuju,” opakuje si stále dokola mladá žena, hledící z okna jedoucího vlaku. Míří do malé vesnice ve Whiltshire – lístek na vlak a adresu našla v kapse kabátu. Jsou to jediné věci, kterých se může držet. Po příletu do Londýna se nedokázala rozpomenout na své jméno,...

Příběhy našich sousedů v Písecké bráně

20. srpna 2019 ve 21:24

V Písecké bráně můžete navštívit výstavu Příběhy našich sousedů, která představuje vzpomínky 14 pamětníků, jak je v rámci projektu zaznamenali žáci z Prahy 6.

FOK ve Valdštejnské zahradě připomene sametovou revoluci

20. srpna 2019 v 19:29

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně otevírá sezónu open air koncertem ve Valdštejnské zahradě. Letošní koncert před jubilejní 85. sezónou bude výjimečný, neboť nás v ní čeká velká událost: oslava 30. výročí sametové revoluce. Ve středu 28. srpna se v překrásné sala terreně objeví...

Jak žijí lidé s mentálním a kombinovaným postižením? Ukáže výstava fotografií Jindřicha Štreita

19. srpna 2019 v 16:45

Od úterý 20. srpna až do neděle 29. září budou ve Valdštejnské zahradě v Praze vystaveny velkoformátové fotografie světově uznávaného fotografa Jindřicha Štreita. Cyklus „Ruku v ruce – touha je zázrak“ vznikal po celý rok 2016. Zachycuje dění v denních stacionářích a v domově pro osoby...

Výstava Dagmar Langové na radnici

18. srpna 2019 ve 22:08

V září můžete navštívit v prostorách radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici výstavu fotografií Dagmar Langové nazvanou Materie – cesta.

Open Air Festival Podviní 2019

15. srpna 2019 v 08:43

Dvacet let alternativní a nezávislé scény ve Vysočanech. Festival se koná ve vysočanském parku ve čtvrtek 5. září od 16:30 hodin. 

Výstava: Hračky v době Československa

14. srpna 2019 v 15:53

Od 15. srpna do 15. listopadu můžete zdarma vidět expozici mechanických hraček z 20. až 50. let minulého století. Hračky jsou zmenšenými modely vynálezů technického pokroku, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem.

Anketa Kniha roku 2019: Hlasování veřejnosti je v plném proudu

13. srpna 2019 v 16:30

Zájemci se mohou zapojit do hlasování v prvním ročníku čtenářské ankety Nadačního fondu Čtení tě mění Kniha roku. Porota složená z novinářů, literárních odborníků a blogerů předvybrala do každé kategorie 10 nejlepších titulů, které vyšly v období mezi posledními dvěma ročníky veletrhu Svět knihy...

Další články
Nahoru