dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali
Koncert kapely Synové výčepu. Foto (4x): Viki Shock

Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali

V areálu u bývalých branických ledáren začal včerejším „Večírkem pro nedočkavé“ festival Tři sestry 34 let Open Air.
curlies

Curlies

Po křtu nového videoklipu Tří sester k písni Bujará a setkání členů skupiny se skalními fanoušky zahrála mladá pražská pop punková skupina Curlies, jejíž produkci, připomínající americké klasiky neopunku Green Day, navíc ozvláštňoval dudák.

Klasický skotský nástroj dudy v poslední době v českém punku zažívá hojné časy (připomeňme například skupinu Pipes and Pints, která má dudy přímo v názvu). Kromě svižné a melodické muziky Curlies předvedli i zábavné texty na klasickou notu (třeba závěrečnou Pivo je palivo s hitovou ambicí).

Po Curlies vystoupila také mladá punková krev Velký voči. Tato pouze tříčlenná úderka z Plzeňského kraje, jenž má dlouholetou punkovou tradici (připomeňme tamní klasiky žánru E!E), pořádně přitvrdila, a to jak hudebně, tak textově. O zpěv se dělili všichni, často sborově. Hlavním zpěvákem však byl bubeník, což není úplně obvyklá kombinace.

Tento fakt mi připomněl zpívajícího bubeníka Vítězslava Vávru z 80. let, přezdívaného nezpívající nebubeník. Ale dost historie!

velky-voci

Velký Voči

Velký voči jsou naopak příslibem budoucnosti. Jejich texty se věnují nejenom pivu, ale i jiným „pochutinám". Například dle slov bubeníka text písně Sám sobě katem je „o šesti letech na kokainu." Doufejme, že to s ním kapela nepřežene, abychom si ji mohli užít i v budoucnu. Velký voči disponují i šikovným kytaristou s nápaditými vyhrávkami, což mají společné s hlavním tahákem čtvrtečního večera punkové slavnosti.

 

A tím byli Synové výčepů v čele s výtečným kytaristou a zpěvákem Rosťou Cermanem. Samozřejmě každý punkový fanoušek ví, že tato skupina byla skupinou enfant terrible českého punku Františka Sahuly, jenž na přelomu 80. a  90. let společně s Fanánkem vytvořil „ksicht" současného punk and pub rocku.

Dva kohouti na jednom smetišti však nikdy nevydrží dlouho pospolu, takže Sahula jakožto hitmaker na úrovni Fanánka se brzy osamostatnil a série alb, kterou natočil pod hlavičkou Franta Sahula a Synové výčepů se stala konkurencí Tří sester a zároveň další klasikou.

synove-vycepu-clanek

Synové výčepu

Je to již 11 let, co byl František Sahula zavražděn. Synové výčepů od té doby natočili dvě alba. Na prvním z nich se úlohy zpěváka zhostil Fanánek, na dalším Rosťa Cerman.

Na čtvrtečním koncertě tato role zůstala jen Rosťovi a skupina zahrála průřez největšími hity skupiny (Stíny na duši, Lambáda, Lidi házej kamení atd.), přičemž musela opakovaně přidávat.

 

První den festivalu Tři sestry 34 let Open Air tak dopadl na výbornou. Akce pokračuje dnes a zítra. Více informací o festivalu najdete na: www.trisestryopenair.cz.

program-tri-sesrtry-open-air-2019


Výstava Caution: Contents Hot!

Včera ve 12:21

Museum skla Portheimka uvede sobotu 22. června novou výstavu Caution: Contents Hot! Sklo v netradičních souvislostech, která potrvá až do 3. listopadu. Výstava děl Vendulky Prchalové a Heleny Todd představuje experimentální přístupy k současné sklářské tvorbě a designu.

Výstava v Galerii 1: Adam Jílek - Anticipace

Včera v 07:22

Adam Jílek, malíř z mladé generace českých umělců. Hlavním motivem jeho tvorby jsou zvířecí motivy, kterým zapůjčuje lidské vlastnosti.

Gereon Rath je zpět. Tentokrát se Spisem Vaterland

17. června 2019 v 10:25

Krimi série Volkera Kutschera v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích, na motivy této knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční...

Vernisáž výstavy: Studentské projekty Bubeneč, Podbaba, Troja

16. června 2019 v 07:30

Radní pro strategický rozvoj a památkovou péči šesté městské části Eva Smutná zve do Galerie Skleňák na novou výstavu studentských projektů.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhé polovině roku

14. června 2019 v 19:56

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  

Prosecká zastaveníčka. Do konce června uslyšíte ještě dva koncerty

14. června 2019 v 08:08

Koncerty pod širým nebem, Prosecká zastaveníčka, podporuje radnice deváté městské části již desátým rokem. Koncerty se konají vždy v úterý od 18 hodin.

Barvou, tlakem, žárem, tahem. Výstava v Bílém domě ještě týden

14. června 2019 v 07:55

Do 21. června můžete v Bílém domě, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň, navštívit výstavu, kterou pořádá Praha 8 a Střední odborná škola uměleckořemeslná. Vstup zdarma.

Oni a Silvio. Praha 6 zve do Letního kina u Keplera

10. června 2019 ve 20:49

Komediální drama italského režiséra Paola Sorrentina. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým...

Bez smilování: Joanna Schaffhausen

10. června 2019 v 19:06

Policistka Ellery Hathawayová a agent FBI Reed Markham mají na krku dva nové složité případy. Strhující volné pokračování detektivky Noc, kdy zemřela Bea Nesbitová, která vyšla v Metafoře na podzim 2018.

Žár a led: Simona Ahrnstedtová

10. června 2019 v 19:00

Další díl volné trilogie autorky bestsellerů Nepřátelé a milenci a Oheň a voda. Úspěšná švédská autorka uzavírá volnou trilogii novodobých romancí o silných hrdinkách pro chytré ženy.

Další články
Nahoru