dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
18°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
17°C
Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali
Koncert kapely Synové výčepu. Foto (4x): Viki Shock

Zahajovací večírek festivalu Tří sester nabídl kvalitní koncerty, Synové výčepu opakovaně přidávali

V areálu u bývalých branických ledáren začal včerejším „Večírkem pro nedočkavé“ festival Tři sestry 34 let Open Air.
curlies

Curlies

Po křtu nového videoklipu Tří sester k písni Bujará a setkání členů skupiny se skalními fanoušky zahrála mladá pražská pop punková skupina Curlies, jejíž produkci, připomínající americké klasiky neopunku Green Day, navíc ozvláštňoval dudák.

Klasický skotský nástroj dudy v poslední době v českém punku zažívá hojné časy (připomeňme například skupinu Pipes and Pints, která má dudy přímo v názvu). Kromě svižné a melodické muziky Curlies předvedli i zábavné texty na klasickou notu (třeba závěrečnou Pivo je palivo s hitovou ambicí).

Po Curlies vystoupila také mladá punková krev Velký voči. Tato pouze tříčlenná úderka z Plzeňského kraje, jenž má dlouholetou punkovou tradici (připomeňme tamní klasiky žánru E!E), pořádně přitvrdila, a to jak hudebně, tak textově. O zpěv se dělili všichni, často sborově. Hlavním zpěvákem však byl bubeník, což není úplně obvyklá kombinace.

Tento fakt mi připomněl zpívajícího bubeníka Vítězslava Vávru z 80. let, přezdívaného nezpívající nebubeník. Ale dost historie!

velky-voci

Velký Voči

Velký voči jsou naopak příslibem budoucnosti. Jejich texty se věnují nejenom pivu, ale i jiným „pochutinám". Například dle slov bubeníka text písně Sám sobě katem je „o šesti letech na kokainu." Doufejme, že to s ním kapela nepřežene, abychom si ji mohli užít i v budoucnu. Velký voči disponují i šikovným kytaristou s nápaditými vyhrávkami, což mají společné s hlavním tahákem čtvrtečního večera punkové slavnosti.

 

A tím byli Synové výčepů v čele s výtečným kytaristou a zpěvákem Rosťou Cermanem. Samozřejmě každý punkový fanoušek ví, že tato skupina byla skupinou enfant terrible českého punku Františka Sahuly, jenž na přelomu 80. a  90. let společně s Fanánkem vytvořil „ksicht" současného punk and pub rocku.

Dva kohouti na jednom smetišti však nikdy nevydrží dlouho pospolu, takže Sahula jakožto hitmaker na úrovni Fanánka se brzy osamostatnil a série alb, kterou natočil pod hlavičkou Franta Sahula a Synové výčepů se stala konkurencí Tří sester a zároveň další klasikou.

synove-vycepu-clanek

Synové výčepu

Je to již 11 let, co byl František Sahula zavražděn. Synové výčepů od té doby natočili dvě alba. Na prvním z nich se úlohy zpěváka zhostil Fanánek, na dalším Rosťa Cerman.

Na čtvrtečním koncertě tato role zůstala jen Rosťovi a skupina zahrála průřez největšími hity skupiny (Stíny na duši, Lambáda, Lidi házej kamení atd.), přičemž musela opakovaně přidávat.

 

První den festivalu Tři sestry 34 let Open Air tak dopadl na výbornou. Akce pokračuje dnes a zítra. Více informací o festivalu najdete na: www.trisestryopenair.cz.

program-tri-sesrtry-open-air-2019


Výstava k Pražskému povstání v roce 1945 bude k vidění do konce června

Dnes v 07:57

Hlavní město se rozhodlo na základě zájmu veřejnosti a dřívějších opatření kvůli situaci okolo koronaviru prodloužit výstavu k 75. výročí Pražského povstání. Lidé si tak budou moci prohlédnout na Mariánském náměstí panely s popisem událostí vedoucích ke květnovému povstání až do konce...

Výstava o Brandejsově statku v Suchdole

3. června 2020 ve 12:55

Výstavu Historie Brandejsova statku v dějinných souvislostech najdete od úterý 9. června v Alšově kabinetu suchdolské radnice.

Devětkrát s devítkou. Hudební jaro v Praze 9

2. června 2020 v 07:17

Dvacátý ročník Festivalu orchestrální a komorní tvorby 2020 Devětkrát s devítkou – Hudební jaro v Praze 9 se i letos koná pod záštitou starosty městské části Praha 9 Jana Jarolíma.

Obrazy, keramika a plastiky v Galerii Portheimka

1. června 2020 ve 22:44

V Galerii Portheimka v Praze 5 bude od 3. června do poloviny července k vidění výstava obrazů, keramiky a kamenných plastik. Svá díla zde představí herečka a výtvarnice Jana Krausová – Pehrová, kamenosochaři Jitka a Marcel Stoklasovi a výtvarnice Jitka Halaštová.

Praha 9 zve na komorní koncerty v Parku přátelství

1. června 2020 ve 22:12

I v letošním roce se můžete v parku Přátelství na Proseku těšit na koncerty v rámci cyklu komorních koncertů, které se konají každé úterý od konce května do konce září. Začátek koncertů je vždy v 18 hodin. Spolupořadatelem koncertů je již pojedenácté městská část...

Koncert pro Klokánka v Zámecké kapli

1. června 2020 ve 13:39

Praha 8 zve na koncert pro FOD Klokánek dnes, 1. června v 18 hodin v Zámecké kapli Neposkvrněného početí Panny Marie v Libeňském zámečku v Praze 8.

Švédské drama Zářící hvězdy v kině Evald

29. května 2020 ve 12:28

Která hvězda září nejvíce? Ta, která stojí nejvýše na obloze, nebo ta, která má krátce před zhasnutím? Aktuální severský filmový čtvrtek přináší švédský příběh třináctileté Jenny, jež se během dospívání musí vyrovnat nejen s vážnou nemocí své matky, ale především také sama se sebou. Jak zareaguje...

Grafickou tvorbu Jiřího Suchého a Jana Homoly najdete v Galerii 1

29. května 2020 v 10:19

Pelmel je první společnou výstavou dvou výrazných multimediálních osobností. Kurátorka umění Renáta Mužíková se rozhodla v Galerii 1 propojit na jedné výstavě grafickou tvorbu Jiřího Suchého a Jana Homoly.

321jedem! Hostem bude tanečník a choreograf Marek Zelinka

29. května 2020 v 09:54

Po dvouměsíční vynucené pauze se 321jedem! opět vrací. Nikola Orozovič si do dalšího vydání své improvizační talk show 321jedem! pozval hosta Marka Zelinku. Známý tanečník a choreograf se tak ocitne uprostřed nečekaných a hravých situací v originálním formátu, který propojuje talk show a divadelní...

Praha 17: Sochaři Mánesa v Kulturním centru Průhon

28. května 2020 v 16:10

Kulturní centrum Průhon v Praze 17 hostí ojedinělou výstavu členů uměleckého Spolku Mánes. Výstava poskytuje velmi plastický a proměnlivý obraz soudobé výtvarné tvorby v průřezu několika generačních reprezentantů. Má tak neopakovatelnou vypovídací hodnotu živé sondy do současné výtvarné tvorby....

Výstava: Energie obrazu

28. května 2020 ve 12:02

Od 17. června do 8. září najdete v Libeňském zámku výstavu Evy Průšové a Miroslavy Pury.

Další články
Nahoru