dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
101. Primátorky zahájí souboj univerzitních osmiveslic, Xavier Baumaxa i muzikálové melodie
Program Primátorek tradičně zahajuje klání univerzitních osmiveslic. Foto: archiv

101. Primátorky zahájí souboj univerzitních osmiveslic, Xavier Baumaxa i muzikálové melodie

Primátorky byly původně kláním osmiveslic. Během stoleté historie se ale tuzemská obdoba nejprestižnějšího veslařského závodu světa, britského The Boat Race, rozšířila o další disciplíny a dnes jsou třídenní společenskou událostí. 101. Primátorky začínají již tento pátek.

Kromě napínavých sportovních zážitků slibují Primátorky v pátek i bohatý doprovodný program. Muzikálové stálice Divadla Broadway a písničkář Xavier Baumaxa budou návštěvníky slavnostního zahájení bavit na břehu. Přesto se ale na hladině Vltavy jedna hvězda blýskne. Do závodu univerzitních osmiveslic, ve kterém se utká šest tuzemských vysokých škol, letos nově přibude i loď drážďanské technické univerzity.

Strhující podívanou pak vystřídají na náplavce Rašínova nábřeží známé melodie z muzikálů Mata Hari, Kleoparta nebo Adam a Eva v podání Daniela Hůlky, Lindy Finkové nebo Tomáše Trapla, u kterých si budou moci diváci aspoň na chvíli vydechnout před finálem. Od půl osmé pak přijde na řadu litvínovský písničkář Xavier Baumaxa.

„Druhou stovku své existence začnou Primátorky ve velkém stylu, nenechte si je proto ujít. O prvním červnovém víkendu nebude na Rašínově nábřeží o zábavu nouze,“ zvou organizátoři.

Program 1. dne Primátorek – 6. června

16.00     Závod o Pohár Leontinky
16.20     Univerzitní osmy – 1. rozjížďka
16.30     Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 1. jízda
16.45     Univerzitní osmy – 2. rozjížďka
17.00     Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 2. jízda
17.15     Koncert Divadla Broadway
17.35     Párové osmy mladšího žactva „O cenu starostky MČ Praha 2“ – 3. jízda
17.50     Univerzitní osmy – finále B
18.00     Koncert DJ Demo
19.00     Univerzitní osmy – finále A
19.30     Koncert Xavier Baumaxa


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Další články
Nahoru