dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Záhadné zranění běžce v Michelském lese. Nehoda, nebo trestný čin?
Michelský les. Ilustrační foto: archiv MHMP

Záhadné zranění běžce v Michelském lese. Nehoda, nebo trestný čin?

Pražští kriminalisté vyšetřují případ devětačtyřicetiletého muže, který se 21. ledna večer vážně zranil při běhání v Michelském lese. Zjišťují, zda zranění utrpěl nešťastnou náhodou, nebo se stal obětí násilného trestného činu. Kvůli vyšetřování žádají o spolupráci člověka, který následující den běžce s rozraženou hlavou a v bezvědomí našel a vše oznámil na tísňovou linku.

Zraněný leží ve vážném stavu v nemocnici a zatím nemůže vypovídat. Policie proto potřebuje svědectví muže, který ho v Michelském lese 22. ledna ráno objevil.

Při vyšetřování se zjistilo, že zraněným je devětačtyřicetiletý sportovec, který si šel do Michelského lesa zaběhat. Jelikož měl na ruce hodinky, které zaznamenávají polohu a další údaje spojené s běháním, policisté mají poměrně detailní informace o jeho posledním výskytu.

Z těchto údajů vyplývá, že vyběhl ve středu 21. ledna ve 20 hodin a 18 minut z ulice Tomíčkova, kde zaparkoval své auto, kterým přijel. Proběhl okolo stanice metra Roztyly a vběhl do Michelského lesa směrem k ulici Vídeňská. Přibližně po pěti minutách a uběhnutém jednom kilometru došlo zhruba uprostřed Michelského lesa k zatím neobjasněné události.

Muž ležel celou noc v lese se zraněním hlavy, než se dočkal pomoci. Byl nalezen v zrhuba čtvrt hodiny po sedmé hodině ranní. Kriminalisté v tuto chvíli nemohou vyloučit možnost, že se stal obětí násilného trestného činu. Nebo mohlo jít o nešťastnou nehodu.

Oblečení, které měl zraněný běžec na sobě:

obleceni-bezce

Foto: Policie ČR

Celou situaci komplikuje i fakt, že policisté neznají ani totožnost oznamovatele, který zraněného nalezl. „Ten totiž u sebe v době jeho nálezu pravděpodobně neměl mobilní telefon, protože přiběhl do nedaleké restaurace, odkud uskutečnil hovor na linku tísňového volání. Avšak k sobě neuvedl žádné údaje,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté proto prosí, aby se ozval na linku tísňového volání. Může být totiž důležitým svědkem, který objasní, co se vlastně předchozí den v 20 hodin a 23 minut běžci stalo.

Popis muže, který volal na tísňovou linku: Mladší muž hubené sportovní postavy, oblečen do černého běžeckého oblečení – elasťáků a lehké bundy, na hlavě měl tmavý šátek.

„Detektivové žádají, aby se ozval zmíněný oznamovatel této události a dále pak kdokoliv, kdo má informaci vedoucí k objasnění celého případu nebo kdo se v inkriminovaný čas pohyboval na uvedeném místě,“ požádal veřejnost o spolupráci Jan Daněk.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru