dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Zádrhel v Praze 10: Ještě nevládnou radnici a už jsou ve při
Stávající radnice Prahy 10 ve Vršovicích. Foto: archiv

Zádrhel v Praze 10: Ještě nevládnou radnici a už jsou ve při

Koaliční jednání ANO, TOP 09 a Vlasty v Praze 10 zastavil spor o složení rady. ANO odmítlo mít v devítičlenné radě jen tři členy, ale chtělo v jednáních pokračovat, řekla ČTK jeho kandidátka na starostku Radmila Kleslová (ANO). Podle koalice Vlasta ale ANO jednání opustilo. Ustavující zastupitelstvo je naplánováno na tento čtvrtek.

Volby v Praze 10 vyhrálo hnutí ANO s devíti mandáty, o jeden méně mají Vlasta a TOP 09. V zastupitelstvu jsou také ČSSD, ODS, Strana zelených, Hnutí Nezávislých pro Prahu 10 a komunisté.

Podle Kleslové zástupci ANO zrušili jen ranní schůzku a v jednáních chtěli pokračovat. „Já to beru tak, že od jednání odstoupili oni," dodala Kleslová. Podle vyjádření hnutí Vlasta na webu dnes měla být podepsána koaliční smlouva a den před podpisem od jednání odstoupilo právě ANO.

Klíčovým tématem byl názor na stavbu nové radnice, Vlasta a TOP 09 se snažily sestavit koalici, která by byla proti stavbě. „Mně osobně se líbí nejvíc návrh nové moderní radnice u metra Strašnická," řekla ČTK již dříve Radmila Kleslová, která vedla vítězné hnutí ANO do voleb v Praze 10. 

Koalice Vlasta a třetí TOP 09 ale nechtějí stavbu nového objektu, opravit by se podle nich mělo stávající sídlo radnice, budova Vlasta ve Vršovické ulici.

Kromě devíti zastupitelů ANO a po osmi z TOP 09 a koalice Vlasta bude v zastupitelstvu také pět sociálních demokratů, tři zastupitelé z ODS a tři ze Strany zelených. Po dvou dalších má hnutí Nezávislí pro Prahu 10 končícího starosty a KSČM.


Další články
Nahoru