dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Žádné překvapení: vítězství v jubilejních Primátorkách získala opět Dukla
Pražské primátorky. Ilustrační foto: archiv

Žádné překvapení: vítězství v jubilejních Primátorkách získala opět Dukla

Jubilejní stý ročník veslařského závodu Primátorky dopadl bez překvapení. Jako první cílem projela Dukla, za ní byla v těsném závěsu Dukla a do třetice všeho dobrého si pro pomyslný bronz dojela Dukla. Armádní celek ovládl prestižní Primátorky ČSOB Pojišťovny. Při 100. jubileu obsadil první tři místa. Až za ním skončila loď Slavie a Brna. Osmiveslice Dukly Praha opět nenašla přemožitele a vyhrála již 34. závod za sebou.

Kdo se zaměřil na cílové rovince na vedoucí posádky, možná si musel protřít oči, vždyť na prvních pozicích viděl jen žlutočervené dresy. Nebyl to však optický klam, Dukla byla letos zkrátka nejlepší. „Věděli jsme, že ostatní posádky mohou zlobit, ale jsem rád, že jsme to zvládli a máme 34. triumf v řadě,“ připomněl „nekonečnou“ sérii Dukly na Primátorkách její trenér Petr Blecha.

Jeho svěřenci, kteří byli hlavní posádkou Dukly složenou ze dvou reprezentačních čtyřech kormidlovanou veteránem Oldřichem Hejdůškem, neměli však úlohu ve finále snadnou. A to ani přesto, že do něj nepostoupila loď Cambridge.

„Naše druhá složená osma nepříjemně dotírala. Rozdíl do pěti vteřin ukazuje, že jsme museli dřít až do konce,“ má jasno Blecha.

A co na to veterán Hejdůšek, který už vlastně na lodi neměl vůbec sedět? „Už jsem na to starej, místo mě by tu měl být někdo mladší, ale bohužel tu zatím nikdo takový není. Musíme někoho vychovat, už je čas,“ říkal s nadhledem a za malý okamžik už letěl po hlavě do Vltavy. „Tahle tradice člověka nikdy neomrzí,“ uzavřel další vítězný závod Hejdůšek.

Kormidelník vítězného týmu Dukly Oldřich Hejdušek dnes dosáhl rekordního 22. vítězství. Žádný jiný účastník Primátorek si jich nikdy nepřipsal víc.

Byť se před závodem spekulovalo o tom, ja k moc potrápí favorizovanou Duklu hosté z Cambridge, posádka z Anglie nakonec vypadla v sobotním semifinále a musela se tak spokojit s „béčkovým“ finále.

V něm sice zahraniční tým zvítězil, ale do Prahy jistě přijížděl s většími ambicemi. 

 


Autor: Dalibor Kracík

Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru