dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Žádná parta zelenáčů, ale trojka zkušených politiků  povede zelené na podzim v komunálkách
Petr Štěpánek: Foto: Facebook P. Š.

Žádná parta zelenáčů, ale trojka zkušených politiků povede zelené na podzim v komunálkách

Stranu zelených (SZ) povede v Praze do podzimních komunálních voleb zastupitel Prahy 4 a bývalý pražský radní Petr Štěpánek. Na druhém místě bude zastupitelka Prahy 6 Petra Kolínská a na třetím zastupitel Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Mezi priority SZ v hlavním městě patří prosazení územního plánu s přísnějšími pravidly, integrace pražské a středočeské veřejné dopravy, protihluková a protiimisní opatření včetně vytěsnění kamionů z města a nulová tolerance hazardu.

Máme v Praze desítky zastupitelů, kteří jsou díky zkušenostem z několika volebních období schopni prosazovat v radě města veřejný zájem a opatření vedoucí k vyšší kvalitě života a tlumit nenasytný apetit developerů," uvedl Štěpánek.

Letos v lednu Štěpánek neúspěšně kandidoval proti Ondřeji Liškovi na předsedu strany, působí jako vysokoškolský pedagog. V letech 2006 až 2009 byl členem rady hlavního města jako radní pro životní prostředí. Zastupitelem Prahy 4 je už třetí volební období.

SZ zvažuje, že by mohla utvořit koalici s některou z dalších stran. Podle informací ČTK připadají v úvahu KDU-ČSL a hnutí STAN. Uskutečnilo se několik schůzek, zatím se však jejich zástupci na ničem konkrétním nedomluvili.

Vize opřená o řešení vyzkoušená ve Vídni a Kodani

Na druhém místě kandidátky je zastupitelka z Prahy 6 Petra Kolínská, která v minulosti byla rovněž zastupitelkou hlavního města. Na další místa byli zvoleni zastupitelé Prahy 7 Ondřej Mirovský a Prahy 13 Zuzana Drhová a místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický. Rovněž se na ni dostala zastupitelka Prahy 4 a předsedkyně občanského sdružení Občané postižení Severojižní magistrálou Alžběta Rejchrtová a zastupitel Prahy 9 Jan Trnka.

„Zelení pro podzimní volby nabídnou jasnou vizi opřenou o řešení vyzkoušená v úspěšných evropských městech jako je Vídeň či Kodaň,“ uvedla Kolínská.

Komunální volby do zastupitelstva hlavního města by měly být letos v říjnu, přesný termín musí vyhlásit prezident. Jasné už ale je, že Pražané budou volit v jednom obvodu a zvolí 65 zastupitelů namísto současných 63. Ve stejném termínu se budou konat také volby do zastupitelstev jednotlivých městských částí.


Další články
Nahoru