dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský sport

Zadejte start, cíl a další požadavky, odborníci do druhého dne připraví trasu vašeho výletu na kole

Pro cyklisty, kteří si chtějí naplánovat pravidelnou trasu přes město, spouští  Praha novou službu. Zkušení cyklisté v ní každému navrhnou trasu vhodnou pro různá jízdní kola a s respektováním speciálních požadavků, které se klient stanoví.

Požadavky zadají zájemci do webového formuláře na adrese cykloplanovac.cistoustopou.cz. Vývojáři aplikace UrbanCyclers, která se stala oficiální aplikací soutěže Do práce na kole, je zhodnotí a navrhnou i zkontrolují vhodnou trasu.

„Aplikace pomůže najít svou cestu ve spleti pražských ulic a uliček a dostat se bezpečně z jednoho konce metropole na druhý po cyklostezkách a vedlejších silnicích. To není vždy jednoduché,“ uvedl náměstek primátora Petr Dolínek.

Na trhu je několik mapových aplikací, které v kombinaci s chytrým telefonem vytvoří navigační přístroj a cyklistu bezpečně provedou přes křižovatky, dvorky a průjezdy. Výsledná trasa z automatizovaného vyhledávače ale do značné míry závisí na kvalitě podkladových map a ne vždy výsledky počítají se zvláštními potřebami, které mají třeba jezdci na kolech s těžkým nákladem, nemluvě o cyklopřívěsu. Nová služba, zahrnující i lidskou kontrolu, tak umí podle Dolínka nabídnout věci, které automatické plánovače nezahrnují.

Do webového formuláře stačí zadat výchozí a cílový bod trasy a případné speciální požadavky. Nejpozději v následujícím pracovním dni dorazí potom na danou e-mailovou adresu trasa ve třech variantách:

1.               Rychlá trasa, která je optimalizovaná z hlediska času, může ale vést i po frekventovaných silnicích

2.               Příjemná trasa je vedená s ohledem na bezpečí a příjemné prostředí, a to i za cenu jízdy větší oklikou

3.               Intermodální trasa, která využívá vhodným způsobem MHD tam, kde je možné převážet kolo.

Výběr trasy už je na samotném uživateli, jako vodítko zároveň dostává odhad ušetřených financí i emisí, stejně jako třeba informaci o kaloriích spálených pohybem. Služba tak je určena pro ty, kdo v Praze s jízdním kolem teprve začínají, ale i zkušené cyklisty, kteří si chtějí ověřit nebo zkusit jinou trasu. Díky zpětné vazbě se bude služba stále zdokonalovat a cílem je postupně začlenit individuální požadavky do automatického vyhledávače.

Od konce května je možné doporučenou trasu přenést do mobilní aplikace UrbanCyclers a nechat se navigovat v pražských ulicích. Služba osobního cykloprůvodce poběží minimálně do konce roku a doporučování tras doplní workshopy s diskusemi o pražské cyklodopravě, tréningem bezpečné jízdy nebo oprav a údržby jízdních kol.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

Včera v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru