Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Žadatelé o městskou dotaci na opravu památek si rozdělí 43,4 milionu korun
Výhled na Staré Město, Malou Stranu a Hradčany z věže Staroměstské radnice. Foto: Prague City Tourism

Žadatelé o městskou dotaci na opravu památek si rozdělí 43,4 milionu korun

Pražský magistrát rozdělí mezi žadatele o dotaci na opravu památkově významných objektů 43,4 milionu korun, což je meziročně stejně. Město podpoří 84 vlastníků památek. Vyplývá to z dokumentu, který vyhotovila magistrátní komise a předložila na program výboru pro kulturu a cestovní ruch pražského zastupitelstva. Na úřad letos dorazilo 121 žádostí, z kterých komise vybírala.

Přidělené peníze majitelé použijí mimo jiné na opravy fasád, krovů či střech. Další dostanou peníze na rekonstrukci vstupů do objektů, výměnu oken nebo opravy nástěnných maleb, oltářů a kazatelen a dalších uměleckých prvků.

Z celkové sumy si rozdělí 29,4 milionu korun 57 majitelů významných objektů, dalších 10,9 milionu půjde 15 žadatelům na objekty ve vlastnictví církví a náboženských společností. Zbylých 3,1 milionu je určeno na restaurování movitých kulturních památek.

Na úřad letos dorazilo 121 žádostí, což je o jednu méně než loni. Z celkového počtu se 83 týkalo památkově významných objektů, 26 těch církevních a 12 žádostí movitých kulturních památek. Vyřazeno bylo 37 žádostí, například kvůli formálním chybám nebo nedoložení položkového rozpočtu.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru