Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Začnou přípravy pro výstavbu bezpečnostního přelivu na Hostivařské přehradě

Zítra začínají přípravy území pro výstavbu nového dodatkového bezpečnostního přelivu na Hostivařské přehradě. Přeliv zvýší ochranu hráze vodního díla. 

V úterý 16. března bude zahájeno odstraňování stromů v místě výstavby nového dodatkového přelivu na základě povolení o kácení dřevin rostoucích mimo les, které vydal ÚMČ Praha 15.

Práce budou probíhat do 31. března. „Prosíme návštěvníky, aby dbali po dobu zásahů zvýšené pozornosti a pokynů pracovníků Lesů hl. m. Prahy. V území bude odstraněno celkem 34 stromů v prostoru pod hrází a na pravém břehu pod komunikací Vyhlídková, další zásahy budou probíhat na lesních pozemcích a jsou spojené s plánovanou přeložkou komunikace resp. výstavbou skluzu bezpečnostního přelivu,“ informuje městská část.

Během kácení bude ve všední dny od 7 do 15:30 omezen provoz na komunikaci Vyhlídková.

Na žádost patnácté městské části bude následně vysazeno podél nedaleké cyklostezky 15 vzrostlých javorů jasanolistých, jako částečná kompenzace ekologické újmy vzniklé pokácením dřevin při přípravě stavby.

Lesy hl. města Prahy zároveň upozorňují, že současná snížená tzv. zimní hladina vody v přehradě zůstane po celou dobu stavby a v sezoně 2021 se nebude zvyšovat na letní úroveň.

 

 


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Včera v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru