Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začne předláždění druhé poloviny Hlávkova mostu
Během předláždění mostu ve směru na Prahu 7 zůstal provoz v obou pruzích. Foto: Jan Puci

Začne předláždění druhé poloviny Hlávkova mostu

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v neděli 10. října předlažbu druhé části Hlávkova mostu ve směru z Holešovic do centra. Řidičů se oprava dotkne minimálně, budou zachovány dva jízdní pruhy a opravovaný jízdní pruh bude převeden na tramvajové těleso. První etapu opravy ve směru na Prahu 7 dokončili silničáři před necelým měsícem.

Druhá etapa je plánována do 12. prosince 2021, poté budou práce přerušeny a pokračovat budou na jaře příštího roku v nové stavební sezóně.

Jedná se o předláždění stávajícího povrchu na ploše 3 350 metrů čtverečních, kdy je nutné dlažbu kompletně rozebrat, vyrovnat nerovnosti ve spodní vrstvě a zadláždit původní žulové kostky do vozovky. Bude tedy vyměněn povrch, kanalizační vpusti nebo odvodnění mostu.

„Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostu už konečně nebude připomínat polňačku. Dlouhodobě sice plánujeme celkovou rekonstrukci, ale Hlávkův most denně přejede skoro 70 000 automobilů. Není možné řidiče nechat trpět tak dlouho. Nehledě na to, že most jízdou po takovém povrchu trpí a opravou povrchu a odvodnění pomůžeme zpomalit jeho chátrání. Tím se zase zjednoduší jeho rekonstrukce,“ uvedl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Při výměně povrchu mostu budou zachovány dva jízdní pruhy, kdy jeden pruh bude převeden na tramvajovou trať. Směr z centra do Holešovic bude bez omezení.

TSK loni vyměnila nejpoškozenější přechodové panely mezi jednotlivými částmi soumostí, po kterých jezdí tramvaje.


Autor: puc

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

24. června 2022 v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

24. června 2022 v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru