Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Začne předláždění druhé poloviny Hlávkova mostu
Během předláždění mostu ve směru na Prahu 7 zůstal provoz v obou pruzích. Foto: Jan Puci

Začne předláždění druhé poloviny Hlávkova mostu

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v neděli 10. října předlažbu druhé části Hlávkova mostu ve směru z Holešovic do centra. Řidičů se oprava dotkne minimálně, budou zachovány dva jízdní pruhy a opravovaný jízdní pruh bude převeden na tramvajové těleso. První etapu opravy ve směru na Prahu 7 dokončili silničáři před necelým měsícem.

Druhá etapa je plánována do 12. prosince 2021, poté budou práce přerušeny a pokračovat budou na jaře příštího roku v nové stavební sezóně.

Jedná se o předláždění stávajícího povrchu na ploše 3 350 metrů čtverečních, kdy je nutné dlažbu kompletně rozebrat, vyrovnat nerovnosti ve spodní vrstvě a zadláždit původní žulové kostky do vozovky. Bude tedy vyměněn povrch, kanalizační vpusti nebo odvodnění mostu.

„Jízda po druhém nejvytíženějším pražském mostu už konečně nebude připomínat polňačku. Dlouhodobě sice plánujeme celkovou rekonstrukci, ale Hlávkův most denně přejede skoro 70 000 automobilů. Není možné řidiče nechat trpět tak dlouho. Nehledě na to, že most jízdou po takovém povrchu trpí a opravou povrchu a odvodnění pomůžeme zpomalit jeho chátrání. Tím se zase zjednoduší jeho rekonstrukce,“ uvedl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Při výměně povrchu mostu budou zachovány dva jízdní pruhy, kdy jeden pruh bude převeden na tramvajovou trať. Směr z centra do Holešovic bude bez omezení.

TSK loni vyměnila nejpoškozenější přechodové panely mezi jednotlivými částmi soumostí, po kterých jezdí tramvaje.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru