Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začne další část rekonstrukce Barrandovského mostu, pro řidiče bude náročnější
První etapa rekonstrukce probíhala v roce 2022. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Začne další část rekonstrukce Barrandovského mostu, pro řidiče bude náročnější

Silničáři začnou na Barrandovském mostě vyznačovat dopravní omezení již tuto sobotu 13. května. Letošní fáze oprav pražské dopravní tepny, po které denně projede podle statistik zhruba 140 tisíc aut, začne v pondělí 15. května a potrvá 92 dní, tedy do pondělí 14. srpna. Opravy zahrnou práce na levé straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V prohlášení pro novináře o tom informoval magistrát.

V letošním roce se bude v rámci rekonstrukce odstraňovat mostní svršek a stávající vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V rámci rekonstrukce mostu je v plánu také výměna mostních dilatačních závěrů, sanace spodní části nosné konstrukce jižního mostu a další práce. 

Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu bude zároveň s ohledem na dopravu náročnější než ta první. „Hlavní město proto apeluje na řidiče, aby byli v rámci rekonstrukce trpěliví a ohleduplní při svých cestách a pokud to bude možné, aby se cestování přes most vyhnuli, případně využívali ve zvýšené míře dopravní aplikace,“ řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Synčák. Posílena bude také městská hromadná doprava.

„Chtěl bych požádat všechny řidiče o pochopení, trpělivost a využívání značené objízdné trasy po Pražském okruhu a satelitních navigací. Pokud nemůžete využít ani posílené MHD a musíte využít Barrandovský most, je vhodné si alespoň naplánovat jízdu mimo špičku. Dopad letošní uzavírky Barrandovského mostu na dopravu v Praze bude totiž podstatně výraznější než loni. Letos totiž bude uzavřena kvůli rekonstrukci rampa z ulice K Barrandovu, kterou v běžném provozu využíval až dvojnásobný počet vozidel než loni opravovanou rampu ze Strakonické ulice,“ popsal Hřib.

Na Barrandovském mostě podle něj bude doprava vedena ve třech provizorních jízdních pruzích v každém směru, tedy tři pruhy směrem na Smíchov a tři pruhy směrem na Braník. Jeden jízdní pruh ve směru Jižní spojka bude převeden do protisměru. Objízdná trasa povede po Pražském okruhu Lochkovským tunelem a po Strakonické ulici zpět na Barrandovský most a Jižní spojku. 

Částečná omezení na mostě budou nicméně již od soboty 13. května, kdy je v plánu instalace orientačního dopravního značení na objízdné trase. Po dokončení umístění dopravního značení se o víkendu uskuteční kontrola v místě mostu a na příjezdových komunikacích, aby hlavní město eliminovalo možné problémy v prvních pracovních dnech po zahájení prací.

Dále budou, podobně jako v loňském roce, připraveny v blízkosti mostu odtahové vozy na klíčových místech tak, aby v případě nehody nebo poruchy vozidla byl možný průjezd po mostě v co nejkratší době. Odtah bude pro řidiče zadarmo. 

Po dobu rekonstrukce bude na vyznačené objízdné trase přes Pražský okruh možné jezdit bez dálniční známky. „Je ovšem nutné z dálnice sjet v místě, kde ji objízdná trasa opouští, neboť v dalším úseku dálnice je již nutné mít zaplacenou,“ vysvětlil náměstek. 

Silničáři již opravují ty části, které nevyžadují omezení provozu na mostě. Pracují například na tom, že vytváří uvnitř mostu průchody pro předpínací lana a pracuje se na úpravě některých míst, kdy se zlepší plynulost provozu. Přebudováván je například sjezd na Modřanskou ulici.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru