Dnes Úterý - jasno 21°C
Zítra Středa - jasno 24°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Začne další část rekonstrukce Barrandovského mostu, pro řidiče bude náročnější
První etapa rekonstrukce probíhala v roce 2022. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Začne další část rekonstrukce Barrandovského mostu, pro řidiče bude náročnější

Silničáři začnou na Barrandovském mostě vyznačovat dopravní omezení již tuto sobotu 13. května. Letošní fáze oprav pražské dopravní tepny, po které denně projede podle statistik zhruba 140 tisíc aut, začne v pondělí 15. května a potrvá 92 dní, tedy do pondělí 14. srpna. Opravy zahrnou práce na levé straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V prohlášení pro novináře o tom informoval magistrát.

V letošním roce se bude v rámci rekonstrukce odstraňovat mostní svršek a stávající vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V rámci rekonstrukce mostu je v plánu také výměna mostních dilatačních závěrů, sanace spodní části nosné konstrukce jižního mostu a další práce. 

Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu bude zároveň s ohledem na dopravu náročnější než ta první. „Hlavní město proto apeluje na řidiče, aby byli v rámci rekonstrukce trpěliví a ohleduplní při svých cestách a pokud to bude možné, aby se cestování přes most vyhnuli, případně využívali ve zvýšené míře dopravní aplikace,“ řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti) a ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Synčák. Posílena bude také městská hromadná doprava.

„Chtěl bych požádat všechny řidiče o pochopení, trpělivost a využívání značené objízdné trasy po Pražském okruhu a satelitních navigací. Pokud nemůžete využít ani posílené MHD a musíte využít Barrandovský most, je vhodné si alespoň naplánovat jízdu mimo špičku. Dopad letošní uzavírky Barrandovského mostu na dopravu v Praze bude totiž podstatně výraznější než loni. Letos totiž bude uzavřena kvůli rekonstrukci rampa z ulice K Barrandovu, kterou v běžném provozu využíval až dvojnásobný počet vozidel než loni opravovanou rampu ze Strakonické ulice,“ popsal Hřib.

Na Barrandovském mostě podle něj bude doprava vedena ve třech provizorních jízdních pruzích v každém směru, tedy tři pruhy směrem na Smíchov a tři pruhy směrem na Braník. Jeden jízdní pruh ve směru Jižní spojka bude převeden do protisměru. Objízdná trasa povede po Pražském okruhu Lochkovským tunelem a po Strakonické ulici zpět na Barrandovský most a Jižní spojku. 

Částečná omezení na mostě budou nicméně již od soboty 13. května, kdy je v plánu instalace orientačního dopravního značení na objízdné trase. Po dokončení umístění dopravního značení se o víkendu uskuteční kontrola v místě mostu a na příjezdových komunikacích, aby hlavní město eliminovalo možné problémy v prvních pracovních dnech po zahájení prací.

Dále budou, podobně jako v loňském roce, připraveny v blízkosti mostu odtahové vozy na klíčových místech tak, aby v případě nehody nebo poruchy vozidla byl možný průjezd po mostě v co nejkratší době. Odtah bude pro řidiče zadarmo. 

Po dobu rekonstrukce bude na vyznačené objízdné trase přes Pražský okruh možné jezdit bez dálniční známky. „Je ovšem nutné z dálnice sjet v místě, kde ji objízdná trasa opouští, neboť v dalším úseku dálnice je již nutné mít zaplacenou,“ vysvětlil náměstek. 

Silničáři již opravují ty části, které nevyžadují omezení provozu na mostě. Pracují například na tom, že vytváří uvnitř mostu průchody pro předpínací lana a pracuje se na úpravě některých míst, kdy se zlepší plynulost provozu. Přebudováván je například sjezd na Modřanskou ulici.


Autor: Jan Puci

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru