dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

Začne architektonická soutěž na novou radnici Prahy 7

Městská část Praha 7 vyhlašuje mezinárodní architektonickou soutěž o návrh své nové radnice. K tomuto účelu bude rekonstruovat budovu na adrese U Průhonu 38, kde svým občanům s pomocí architektů nabídne co nejkvalitnější prostory pro vyřizování každodenních agend.

Nová radnice pro Prahu 7 přináší pro architekty zásadní novinku – rychlejší a méně náročné první kolo – bude trvat jeden měsíc a na jeho konci se bude odevzdávat pouze jeden panel formátu A2 a portfolio ve formátu A4. Z prvního kola mezinárodní porota vybere osm postupujících do druhého kola. Předpokládaný termín vyhlášení je 17. února.

„Pro městskou část se jedná o historický krok. Naše čtvrť konečně získá radnici odpovídající 21. století. Chceme pro občany otevřenou, efektivní a dobře fungující veřejnou budovu, pro zaměstnance pak důstojné místo ke každodenní práci. Na veřejné budovy mají být soutěže vypisovány a zároveň tím splníme závazek referenda z roku 2013," říká starosta Jan Čižinský.

„Od vítězného návrhu očekáváme budovu s moderním výrazem, provozní efektivitu a citlivost ve zpracování detailu vnitřního uspořádání, které splní nároky na kvalitní provoz úřadu jak pro veřejnost, tak pro zaměstnance. Uvědomujeme si náročnost úkolu, neboť se pohybujeme v limitech daných možností rekonstrukce, velikostí a tvarem budovy a omezeným rozpočtem,“ doplňuje radní Pavel Zelenka.

Spolu se zastupiteli v porotě zasednou architekti z Česka, Slovenska, Belgie a Španělska. Z prvního kola vybere mezinárodní porota osm postupujících návrhů. Finančně oceněny budou tři nejlepší.

Oceněny budou tři nejlepší návrhy. Ceny jsou stanovené na 550 000 korun pro první místo, 350 000 korun druhé a čtvrt milionu pro třetí místo.


Další články
Nahoru