Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná rekonstrukce ulic v Holešovicích
Ulice U Výstaviště. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0 Deed

Začíná rekonstrukce ulic v Holešovicích

Na začátku června startuje na Praze 7 rekonstrukce komunikací Dukelských hrdinů a U Výstaviště. V prostoru stavby budou také souběžně realizovány akce Dopravního podniku Praha (DPP) a Pražské vodárenské společnosti (PVS). Stavební práce provede společnost EUROVIA CZ ze Skupiny VINCI Construction CS ve sdružení s firmou POHL pro TSK Praha. Trvat budou do konce příštího roku. Informovala o tom mluvčí EUROVIA CZ Iveta Štočková.

Stavba je rozdělena na dva úseky: Dukelských hrdinů a U Výstaviště. „Jde o kompletní rekonstrukci vozovek a chodníků od ulice Strossmayerovo náměstí do ulice Bubenská. V průběhu rekonstrukce komunikace dojde k přeložkám inženýrských sítí. Nově budou zřízeny kanalizační přípojky k uličním vpustem hornickým způsobem, včetně uličních těles. Proběhne také výstavba nového veřejného osvětlení a na závěr dojde k výsadbě nové zeleně,“ sdělila Štočková.

Důležité termíny:

3. 6. 2024 – 28. 6. 2024 budou zahájeny přípravné práce na přeložkách inženýrských sítí (odtěžení povrchu chodníku a následné přeložky inženýrských sítí). Práce budou postupně zahájeny v ul. Dukelských hrdinů od ul. Strossmayerova náměstí po ul. Veletržní na východním chodníku. Zároveň zde už probíhá výstavba nového vodovodu, kterou má na starost Pražská vodárenská společnost.  

29. 6. 2024 – 25. 10. 2024 bude probíhat rekonstrukce v celém rozsahu ul. Dukelských hrdinů až po tramvajovou smyčku (včetně). Proběhne výstavba uličních vpustí, nového veřejného osvětlení a rekonstrukce komunikace ul. Veletržní. DPP zahájí rekonstrukci tramvajového tělesa a PVS výstavbu vodovodu v ul. Veletržní a kanalizace v ul. Dukelských hrdinů.  

26. 10. 2024 – do konce roku 2025 budou probíhat práce od ul. Veletržní až po ul. Bubenská dle časového harmonogramu.

V místě stavby bude po celou dobu rekonstrukce souběh několika zakázek.


Autor: puc

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Další články
Nahoru