dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Začínají platit změny autobusů v oblasti Strahova, Smíchov a Dejvice opět propojí přímá linka
Autobus u strahovského stadionu. Ilustrační foto: Jagro / Wikimedia Commons

Začínají platit změny autobusů v oblasti Strahova, Smíchov a Dejvice opět propojí přímá linka

Od dnešního dne se mění vedení autobusových linek 176 a 143 v oblasti Strahova. Linka 176 je zkrácena do trasy Karlovo náměstí – Stadion Strahov, naopak linka 143 zajistí nově propojení Prahy 5 s Prahou 6. Její vybrané spoje byly prodlouženy ze Strahova přes Klamovku až do Nových Butovic.

Změna nastává v termínu spojeném s blížícím se začátkem semestru na vysokých školách, tyto linky slouží především studentům strahovských kolejí.

Na ryze studentské autobusové lince 143 začnou jezdit místo kloubových standardní autobusy a pojedou ve velmi krátkém intervalu. Ráno pojede linka 143 v úseku Stadion Strahov – Dejvická v intervalu dva až čtyři minuty, odpoledne se interval prodlouží na tři až šest minut.

V úseku Stadion Strahov – Nové Butovice jezdí linka 143 stejně často jako dosavadní 176.

„Jsem rád, že se podařilo najít kompromisní řešení, se kterým souhlasily městské části,“ říká radní pro dopravu Jiří Pařízek. „Praha 5 i 6 požadovaly řadu měsíců přímé autobusové spojení přes Strahov, teď jsme došli k jeho kompromisní a závěrečné podobě. Zároveň to přinese odbourání strahovského přestupu pro cestující, kteří jedou z Prahy 6 na Klamovku, do Jinonic nebo Butovic.“

Převedení linky 143 do krátkých autobusů a prodloužení do Butovic čekalo také na dokončení stavebních prací v oblasti Prašného mostu. „Až teď, když začaly jezdit autobusy u Prašného mostu po tramvajových kolejích, neposkakují tu v koloně aut a nezpožďují se, můžeme prodloužit 143 dál na Prahu 5,“ doplňuje Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

Ode dneška platící změnou se vrací přímé autobusové spojení mezi Dejvicemi a Smíchovem po dvou letech, kdy došlo ke zrušení linky 217.

„Pokud bychom ji v této podobě spustili před půl rokem, způsobilo by to spíš víc škody než užitku – autobusy by jezdily na Klamovce a v Jinonicích velmi nepravidelně a nedalo by se na jejich jízdní řády spolehnout.“

Přímé povrchové spojení Anděla a Dejvické, o kterém se často diskutuje, bude i nadále zajišťovat přímá tramvajová linka číslo 20.


Další články
Nahoru