Dnes Úterý - polojasno 4°C
Zítra Středa - prehanky-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Začínají opravy mlékárny ve zchátralé osadě Buďánka
Bývalou mlékárnu čeká oprava. Foto: Jan Puci

Začínají opravy mlékárny ve zchátralé osadě Buďánka

Začíná rekonstrukce bývalé mlékárny v osadě Buďánka. Měly by trvat čtvrt roku. Po jejich ukončení zde sdružení Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka otevře infocentrum.

Rekonstrukce mlékárny je součástí investičního balíku na opravu Buďánek, na který Prha 5 v letošním rozpočtu vyhradila šest milionů korun. „Výjimečně se podařilo vybrat dodavatele, u něhož máme, i přes nejnižší nabídnutou cenu, jistotu kvality. Nyní pracuje na zabezpečení objektů Buďánek a s jeho prací jsme velice spokojeni,“ komentuje výběr dodavatele stavebních prací starosta Radek Klíma (TOP 09).

„Mlékárnu“ má podle Smlouvy o výpůjčce a partnerství s finanční spoluúčastí z listopadu 2015 v pronájmu na 78 měsíců sdružení Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka. Pronájem je totiž podmínkou dotace z Česko – švýcarského fondu Partnerství MFČR „Spolupráce a přenos zkušeností při revitalizaci památkové kolonie Buďánka pro účely vzniku centra Buďánka pro Prahu," kterou se sdružení podařilo získat.

„Zápůjčka, respektive jasný majetkoprávní vztah k objektu a udržitelnost provedených investic po dobu pěti let od ukončení grantu, spolu s finanční spoluúčastí městské části, je podmínkou grantu,“ dodává zástupce starosty Pavel Richter (TOP 09).

Interiér stavby

mlekarna-nahled

mlekarna2-nahled Vzhledem k 10% spoluúčasti městské části na dotaci rozhodli zastupitelé už v lednu 2016 o poskytnutí finančního daru ve výši 327 tisíc korun. Sdružení samotné vloží z dotace na opravu bývalé mlékárny 510 tisíc korun a 498 tisíc korun do následného vybavení infocentra a místa pro setkávání, které zde vytvoří a na své náklady bude provozovat.

Ruiny bývalé dělnické osady Buďánka


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru