dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
19°C
Začínají opravy mlékárny ve zchátralé osadě Buďánka
Bývalou mlékárnu čeká oprava. Foto: Jan Puci

Začínají opravy mlékárny ve zchátralé osadě Buďánka

Začíná rekonstrukce bývalé mlékárny v osadě Buďánka. Měly by trvat čtvrt roku. Po jejich ukončení zde sdružení Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka otevře infocentrum.

Rekonstrukce mlékárny je součástí investičního balíku na opravu Buďánek, na který Prha 5 v letošním rozpočtu vyhradila šest milionů korun. „Výjimečně se podařilo vybrat dodavatele, u něhož máme, i přes nejnižší nabídnutou cenu, jistotu kvality. Nyní pracuje na zabezpečení objektů Buďánek a s jeho prací jsme velice spokojeni,“ komentuje výběr dodavatele stavebních prací starosta Radek Klíma (TOP 09).

„Mlékárnu“ má podle Smlouvy o výpůjčce a partnerství s finanční spoluúčastí z listopadu 2015 v pronájmu na 78 měsíců sdružení Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka. Pronájem je totiž podmínkou dotace z Česko – švýcarského fondu Partnerství MFČR „Spolupráce a přenos zkušeností při revitalizaci památkové kolonie Buďánka pro účely vzniku centra Buďánka pro Prahu," kterou se sdružení podařilo získat.

„Zápůjčka, respektive jasný majetkoprávní vztah k objektu a udržitelnost provedených investic po dobu pěti let od ukončení grantu, spolu s finanční spoluúčastí městské části, je podmínkou grantu,“ dodává zástupce starosty Pavel Richter (TOP 09).

Interiér stavby

mlekarna-nahled

mlekarna2-nahled Vzhledem k 10% spoluúčasti městské části na dotaci rozhodli zastupitelé už v lednu 2016 o poskytnutí finančního daru ve výši 327 tisíc korun. Sdružení samotné vloží z dotace na opravu bývalé mlékárny 510 tisíc korun a 498 tisíc korun do následného vybavení infocentra a místa pro setkávání, které zde vytvoří a na své náklady bude provozovat.

Ruiny bývalé dělnické osady Buďánka


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru