dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Začínají folklórní trhy. Na náměstí Republiky vyroste strom s úrodou klobásek a koláčků
O folklorní akce v Praze není nouze. Konají se zde například Pražské folklorní dny. Foto: praguefestival.cz

Začínají folklórní trhy. Na náměstí Republiky vyroste strom s úrodou klobásek a koláčků

Náměstí Republiky se od čtvrtka 17. srpna oblékne do pestrobarevného folklórního hávu. Vtip a zábavu mu navíc dodá zdobený strom v pohádkovém stylu, na kterém „vyrostou“ klobásky, koláčky a další dobroty. Návštěvníci se mohou těšit na bohatou nabídku pochutin a doprovodný víkendový program. Pražské Folklórní léto potrvá do 28. srpna.

Na náměstí Republiky najdou milovníci dobrého jídla desítky prodejních míst, kde nabídnou svoje produkty farmáři i drobní řemeslníci. Letní atmosféru tržiště vykouzlí bohatě zdobené prodejní stánky se štíty s věnci s přírodními motivy a květinami. Výzdobu doplní zahrádka se slaměnými zvířátky v životní velikosti.

Nepřehlédnutelnou dominantou bude pohádkový strom, na kterém v podobě dekorací „vyrostou“ klobásky, buchty, koláčky a další dobroty.

Součástí Pražského folklórního léta je také živý víkendový kulturní program přímo na ploše tržiště, ve kterém zazní především lidové písně k poslechu i tanci. Návštěvníci trhu ochutnají tradiční teplá i studená jídla a nápoje a budou moci vybírat z nabídky rukodělných výrobků, dárkových i upomínkových předmětů.

Tržiště bude na náměstí Republiky otevřené každý den od 10 do 22 hodin.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru