Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začínají dopravní omezení provozu na Barrandovském mostě před jeho rekonstrukcí
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK

Začínají dopravní omezení provozu na Barrandovském mostě před jeho rekonstrukcí

Začínají přípravné práce před druhou etapou rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze. Řidiči proto musí už dnes počítat s postupným omezováním provozu na této důležité dopravní stavbě, zejména s uzavřením nájezdové rampy z ulice K Barrandovu. Oprava mostu začne v pondělí a potrvá do půlky srpna.

Na severnější části Barrandovského mostu, která vede od Jižní spojky na Smíchov, budou dnes vyznačeny tři provizorní jízdní pruhy. Zároveň začnou silničáři pracovat na jižnější polovině mostu, kde postupně převedou jeden z jízdních pruhů ve směru od Smíchova do protisměru.

Přibližně od dnešního poledne bude uzavřena rampa z ulice K Barrandovu a následovat bude postupné omezování dopravy ze čtyř pruhů na tři, popisuje plánovaný průběh víkendových prací Technická správa komunikací (TSK) na svém webu.

Letošní práce na opravě Barrandovského mostu začaly v prvním čtvrtletí. Silničáři zatím opravují ty části, které nevyžadují omezení provozu. Podle primátorova náměstka Zdeňka Hřiba (Piráti) například vytvářejí průchody pro předpínací lana a pracují na úpravě některých míst tak, aby se zlepšila plynulost provozu. Přebudováván je například sjezd z mostu na Modřanskou ulici.

V pondělí 15. května vyjedou na Barrandovský most stavební stroje a začnou hlavní práce druhé etapy rekonstrukce. Zahrnovat budou práce na levé straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu.

„Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu bude náročnější než ta první," upozornil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). „Rád bych všechny zúčastněné požádal o maximální trpělivost a ohleduplnost – jak vůči ostatním řidičům, tak technikům a dělníkům, kteří budou náročné práce provádět," dodal primátor.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a dosud nebyl nikdy opravován. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze

První fáze rekonstrukce mostu začala loni. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

Včera v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru