dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Začíná výstavba dalších úseků cyklostezek v Praze
Pražané všech věkových kategorií jezdí na kole rádi. Ilustrační foto: sxc.hu

Začíná výstavba dalších úseků cyklostezek v Praze

Díky dobrým klimatickým podmínkám startuje stavba dalšího úseku cyklostezky Záběhlice – Hostivař a 3. etapy cyklostezky Zbraslav – Jarov o pár týdnů dřív. Celkově má Technická správa komunikací na stavební akce v oblasti rozvoje cyklistiky v hlavním městě v letošním rozpočtu přichystáno 30 milionů korun.

Zítra začne výstavba etapy 1B cyklostezky Záběhlice – Hostivař. Jedná se o stavbu jeden a půl kilometru dlouhé cyklotrasy s průběhem trasy v návaznosti na ulice Záběhlická – Na Botiči – Podle náhonu – K vodě a na křižovatku ulic Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku. Práce by se měly stihnout do letních prázdnin.

Projekt řeší navýšení stávající obslužné komunikace, výstavbu nové lávky pro pěší a cyklisty a zpevnění a úpravu stávajících povrchů pěšin a cest. Šířka cyklotrasy bude proměnlivá 3,5 až 4,5 metru, a to v závislosti na prostorových možnostech. Plánovaný povrch je v celé délce zpevněný asfaltový, obruby chodníkové a u navazujících úseků bude obruba silniční.

Další zahajovanou stavbou je 3. etapa cyklostezky Zbraslav – Jarov, která začne v pondělí 24. března. Cyklostezka se nachází na pravém břehu Vltavy a bude mít smíšený provoz pro chodce a cyklisty. Je navržena jako dvoupruhová obousměrná komunikace, která bude provedena z živičného povrchu a z obou stran lemována zapuštěnými sadovými obrubníky.

Celková šířka stezky je tři metry, přičemž šířka jednoho jízdního pruhu je 1,50 metru. Po obou stranách bude nezpevněná krajnice široká půl metru. Celková délka 3. etapy je 953 metrů a končí na hranici hlavního města, kde se napojí na plánovanou cyklostezku ve Středočeském kraji vedoucí do Vraného nad Vltavou. Třetí etapa by měla být hotova do konce letošního srpna.


Další články
Nahoru