dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Začíná velká oprava Nuselského mostu, připravte se na dopravní omezení
Nuselský most se dočká opravy. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Začíná velká oprava Nuselského mostu, připravte se na dopravní omezení

Dnes začíná celková rekonstrukce Nuselského mostu, která se bude skládat z několika etap. Práce by měly trvat několik let a stát stovky milionů korun.

„V letošním roce proběhne rekonstrukce středního dělícího pasu včetně nové izolace mostovky a osazení nového zádržného systému,“ informoval Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Technické správy komunikací (TSK).

„Letos se k nám přidá také společnost Eldoto-Citelum, která zajistí výměnu stožárů veřejného osvětlení na mostě,“ dodal.

Práce, které odstartují již dnes a budou spojeny s dopravním omezením. Až do 15. září bude uzavřen rychlý pruh ve směru do centra.

Od 1. července do 31. srpna se k tomu přidá ještě uzavírka rychlého pruhu ve směru z centra. Po celou dobu opravy budou tedy zachovány vždy minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry.

V následujících čtyřech letech by se na mostě měla rekonstruovat nosné konstrukce, počítá se s opravou pilíře a opěr, novou izolací vozovky a výměnou chodníků. Vše by mělo stát 300 až 350 milionů korun.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru