dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražská kultura

Začíná veletrh současného umění Art Prague

V Kafkově domě dnes večer začne veletrh současného výtvarného umění Art Prague. Jeho patnáctý ročník uvede 37 galerií, které návštěvníkům nabídnou díla téměř všech výtvarných oborů – malbu, kresbu, grafiku, sochy, umělecké sklo, instalace i videoprojekce. Art Prague potrvá až do neděle.

Patnáctý ročník veletrhu Art Prague bude pokračovat v prezentaci zahraničních umělců formou ucelené koncepce postupného propojování České republiky se zahraniční uměleckou scénou.   

V rámci přehlídky se budou konat diskusní panely za účasti odborníků a umělců jak z České republiky, tak i z USA. Cílem je podpořit vztahy mezi umělci a galeristy na poli výtvarného umění, rozšířit vzájemnou podporu uměleckých projektů a zvýraznit roli Prahy v mezinárodním výtvarném kontextu. V dalších ročnících se uvažuje o spolupráci s uměleckou scénou v Rakousku, dále Francii a Holandsku.

Veletrh Art Prague se za dobu svého trvání stal vyhledávanou každoroční událostí pro všechny milovníky výtvarného umění – sběratele, teoretiky, umělce, studenty, podnikatele, zahraniční návštěvníky Prahy, ale i pro laickou veřejnost, která se se současnými trendy především v oblasti malby a plastiky teprve seznamuje.

Nebudou chybět zavedená jména české výtvarné scény – Zdeněk Sýkora, Michael Rittstein, Bedřich Dlouhý, Milan Kovanda, Květa Pacovská, Milan Grygar, Jiří Načeradský, Jaroslav Róna, Petr Nikl či Michal Singer.

OTEVÍRACÍ DOBA

15. – 20. března

Denně úterý – sobota:   10h – 19h
(čtvrtek 17. 3. 2016 :    10h – 21h NOCTURNO)
Neděle  20. 3. 2016 :    10h – 18h

VSTUPNÉ 

Základní :    90,– Kč
Snížené :     60,– Kč
Katalog:    120,– Kč

ADRESA

Kafkův dům
náměstí Franze Kafky 3
Praha 1


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru