dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Letní Praha

Začíná varhanní festival

Zajímavé interprety nabídne letošní 19. ročník Mezinárodního varhanního festivalu, který se uskuteční ode dneška do 25. září v Bazilice sv. Jakuba v Praze. Za největší pražské varhany usedne mimo jiné titulární varhaník z Notre-Dame Jean-Pierre Leguay.

Osm čtvrtečních večerů publiku přiblíží varhanní hudbu různých stylů a období. „Díky varhaníkovi Jeanu-Pierrovi Leguaymu, jehož koncert je naplánovaný na 4. září, si české publikum bude moci poslechnout hudbu, která často zní v tomto slavném pařížském chrámu,“ uvedla pro ČTK ředitelka festivalu Irena Chřibková.

Mezinárodně uznávaný nevidomý varhaník, skladatel a improvizátor posluchačům představí známé a méně známé francouzské autory, ale také svou vlastní skladbu a improvizační umění.

Na úvodním festivalovém koncertu dnes vystoupí poslední dva Reinbergerovi žáci – Josef Popelka a Josef Rafaja.

V srpnu se posluchači mohou těšit na Romantické varhany polského interpreta Waclawa Golonky, tajuplné Meccanicamente mladé slovenské varhanice Bernadetty Šuňanské nebo na neobvyklý program s názvem Co kdyby varhany tančily německého hudebníka Bernharda Marxe.

Zářijové festivalové koncerty budou mimo jiné patřit Argentinci Diegovi Innocenzimu, jenž v mohutných skladbách posluchačům představí varhany coby orchestr.

Svatojakubské varhany jsou se svými čtyřmi manuály, 92 znějícími rejstříky a 8277 píšťalami největší v Praze a druhé největší v České republice.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru