Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Začíná Signal Festival, nabídne dvě desítky instalací včetně videomappingů
Ani letos nebude chybět videomaping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Foto: Jiří Šebek

Začíná Signal Festival, nabídne dvě desítky instalací včetně videomappingů

Jedenáctý ročník Signal Festivalu startuje. Uvede 20 uměleckých instalací v pražském centru, Karlíně, Holešovicích, Letné i Bořislavce a nabídne největší galerijní zónu ve své historii.

Návštěvníci se mohou těšit na instalace využívající kromě světla také zvuk, AR, 3D scanning nebo nejnovější digitální technologie. Tipy na místa, která neminout a praktické informace přináší festivalový tým v deseti doporučeních. Signal Festival proběhne od 12. do 15. října, každý den od 19:00 do 24:00.

Se vstupenkou Signal VIP mohou návštěvníci prozkoumat všechny instalace galerijní zóny už od 18 hodin. Dětská expozice Signal Playground: Duha bude otevřena každý festivalový den již od 14 hodin.

„Návštěvníci se letos mohou těšit na několik skvělých instalací. Osobně bych všem rád doporučil imerzivní instalaci FLUX 2023 od polského kreativního kolektivu Ksawery Komputery, která dokonale spojí inovativní použití LED technologie, obrazovou i zvukovou interakci a skvělou lokalitu barokní Invalidovny. Na karlínské trase si určitě nenechte ujít videomapping Echo od světové špičky v tomto oboru, japonských Flightgraf, kteří svou projekci vytvořili speciálně pro fasádu karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje. Velkou radost mám také z toho, že se k nám znovu přidá španělské studio Playmodes a svou instalací Horizon kompletně pohltí Halu 13 Holešovické tržnice,“ řekl k jedenáctému ročníku Signal Festivalu jeho ředitel Martin Pošta.

„Letos jsme připravili unikátní program i mimo hlavní festivalové trasy. Na Bořislavce, Rustonce a Letné představíme satelity, kvalitní permanentní umění ve veřejném prostoru, které oživíme unikátními světelnými projekcemi,“ dodal. 

Videomappingy letos návštěvníci na festivalových trasách najdou hned dva. Maďarský umělec András László Nagy vůbec poprvé rozsvítí budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí. Jeho projekce Luminary Glyphs za využití umělé inteligence propojí historii písma a moderní technologie.

Videomapping Echo od japonského studia Flightgraf vznikl speciálně pro Signal Festival na fasádě karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje propojí přírodu, životní prostředí a architekturu. Oba videomappingy budou zdarma a spouští se každých 15 minut od 19 do 24 hodin.   

Jedenáctý Signal Festival představí na sedmi místech dosud největší galerijní zónu, kterou připravil kurátorský tým pod vedením audiovizuálního umělce Pavla Mrkuse.

Na hřišti u ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, v Invalidovně, Kunsthalle Praha, Hale 13 Holešovické tržnice, kostele U Salvátora, Kampusu Hybernská a v hlavní budově Muzea hl. m. Praha na Florenci tak mohou návštěvníci prožít audiovizuální, zvukové i divadelní instalace, mnohdy vytvořené speciálně pro Signal Festival, včetně odpolední expozice pro děti.

Více informací je na signalfestival.com.


Autor: puc

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru