Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná Signal Festival, nabídne dvě desítky instalací včetně videomappingů
Ani letos nebude chybět videomaping na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Foto: Jiří Šebek

Začíná Signal Festival, nabídne dvě desítky instalací včetně videomappingů

Jedenáctý ročník Signal Festivalu startuje. Uvede 20 uměleckých instalací v pražském centru, Karlíně, Holešovicích, Letné i Bořislavce a nabídne největší galerijní zónu ve své historii.

Návštěvníci se mohou těšit na instalace využívající kromě světla také zvuk, AR, 3D scanning nebo nejnovější digitální technologie. Tipy na místa, která neminout a praktické informace přináší festivalový tým v deseti doporučeních. Signal Festival proběhne od 12. do 15. října, každý den od 19:00 do 24:00.

Se vstupenkou Signal VIP mohou návštěvníci prozkoumat všechny instalace galerijní zóny už od 18 hodin. Dětská expozice Signal Playground: Duha bude otevřena každý festivalový den již od 14 hodin.

„Návštěvníci se letos mohou těšit na několik skvělých instalací. Osobně bych všem rád doporučil imerzivní instalaci FLUX 2023 od polského kreativního kolektivu Ksawery Komputery, která dokonale spojí inovativní použití LED technologie, obrazovou i zvukovou interakci a skvělou lokalitu barokní Invalidovny. Na karlínské trase si určitě nenechte ujít videomapping Echo od světové špičky v tomto oboru, japonských Flightgraf, kteří svou projekci vytvořili speciálně pro fasádu karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje. Velkou radost mám také z toho, že se k nám znovu přidá španělské studio Playmodes a svou instalací Horizon kompletně pohltí Halu 13 Holešovické tržnice,“ řekl k jedenáctému ročníku Signal Festivalu jeho ředitel Martin Pošta.

„Letos jsme připravili unikátní program i mimo hlavní festivalové trasy. Na Bořislavce, Rustonce a Letné představíme satelity, kvalitní permanentní umění ve veřejném prostoru, které oživíme unikátními světelnými projekcemi,“ dodal. 

Videomappingy letos návštěvníci na festivalových trasách najdou hned dva. Maďarský umělec András László Nagy vůbec poprvé rozsvítí budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí. Jeho projekce Luminary Glyphs za využití umělé inteligence propojí historii písma a moderní technologie.

Videomapping Echo od japonského studia Flightgraf vznikl speciálně pro Signal Festival na fasádě karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje propojí přírodu, životní prostředí a architekturu. Oba videomappingy budou zdarma a spouští se každých 15 minut od 19 do 24 hodin.   

Jedenáctý Signal Festival představí na sedmi místech dosud největší galerijní zónu, kterou připravil kurátorský tým pod vedením audiovizuálního umělce Pavla Mrkuse.

Na hřišti u ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, v Invalidovně, Kunsthalle Praha, Hale 13 Holešovické tržnice, kostele U Salvátora, Kampusu Hybernská a v hlavní budově Muzea hl. m. Praha na Florenci tak mohou návštěvníci prožít audiovizuální, zvukové i divadelní instalace, mnohdy vytvořené speciálně pro Signal Festival, včetně odpolední expozice pro děti.

Více informací je na signalfestival.com.


Autor: puc

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru