dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Víkendové tipy

Začíná rok 2143. Tibetský Nový rok pod vládou ohnivé opice

Již pojedenácté se zítra setkají v centru Prahy příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu, aby společně oslavili Losar – tibetský Nový rok. Jednodenní multikulturní festival proběhne v historických prostorách Novoměstské radnice v Praze 2.

Podle tibetského kalendáře má nastupující rok číslovku 2143 a z hlediska východní astrologie je ve znamení ohnivé Opice.

Oslava začne ve 14 hodin a nabídne pestrý kulturní program pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi.

Hlavním hostem bude Loten Namling, známý tibetský zpěvák žijící ve Švýcarsku. Loten je inspirovaný Milarepovými zpěvy, poezií 6. Dalajlámy a tradiční tibetskou hudbou. Vystupoval po celém světě a vícekrát také pro J. S. Dalajlamu.

Zajímá ho i propojování tibetské hudby s hudbou západní a současnou a jeho hudební otevřenost vystihuje např. i vystoupení věnované Tibetu, kde zazpíval se světoznámou metalovou skupinou Sepultura.

Místo vstupného se vybírá příspěvek 200 korun na adopci tibetských dětí.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru