Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná rekonstrukce holešovického vnitrobloku U Uranie, potrvá rok
Vizualizace vnitrobloku po rekonstrukci. Zdroj: MČ Praha 7

Začíná rekonstrukce holešovického vnitrobloku U Uranie, potrvá rok

Vnitroblok v ulici U Uranie vedle Ortenova náměstí se dočká kompletní rekonstrukce. Sedmá městská část zde ve druhé polovině března zahajuje rozsáhlé úpravy zeleně, cest, osvětlení a mobiliáře. Informoval o tom mluvčí radnice Martin Vokuš. Městská část tímto projektem pokračuje v postupné revitalizaci vnitrobloků. 

Ve vnitrobloku bude vybudována nová síť cest s různými povrchy a doplněno veřejné osvětlení. Prostor bude rozdělen do tří hlavních zón – trávníkového palouku s pergolou, hájku s vysokokmennými stromy a modrou zahradu. 

Všechna místa poskytnou možnost příjemného posezení i aktivního trávení volného času. Doplněny zde budou lavičky, stoly, odpadkové koše a další mobiliář. Chybět nebude ani pítko a mlžítko pro horké letní dny. Celý park bude bezbariérově přístupný. 

Vizuálně se do prostoru vnitrobloku budou promítat odkazy na planetu Uran i další vesmírná tělesa a souhvězdí. Připomínat se zde bude také někdejší divadlo U Uranie. V rámci úprav vnitrobloku bude zrekonstruován také chodník, který spojuje ulice U Uranie a U Pergamenky a zpevněná plocha před přilehlou MŠ U Uranie. 

„Vnitrobloky představují často trochu zapomenutá místa skrytá před pohledy kolemjdoucích za hradbou domů. Pro místní obyvatele však často představují nejbližší zelená místa, kde mohou trávit svůj volný čas a odpočívat stranou od ruchu okolních ulic. Proto se postupně zaměřujeme na úpravy vnitrobloků, aby co nejlépe mohly sloužit nejen obyvatelům okolních domů,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě).   

„V roce 2020 jsme zrealizovali úpravy vnitrobloku u domu s pečovatelskou službou v Kamenické ulici, v roce 2021 proběhla rekonstrukce vnitrobloku U Vody, následně jsme se pustili do příprav rekonstrukce vnitrobloku U Uranie, kterou aktuálně zahajujeme. Do plánování úprav zapojujeme také místní obyvatele,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl (Praha 7 Sobě), který má v gesci životní prostředí a veřejný prostor. 

Vnitroblok se dočká výrazných dispozičních změn. Proběhnou zde úpravy terénu, jejichž cílem je odstranění bariér, které dosud bránily pohodlnému pohybu celým prostorem. Terén bude zároveň uzpůsobený pro novou výsadbu, která nahradí dosavadní dožívající a neperspektivní zeleň. Ve vnitrobloku budou vysazeny nové stromy a keře a založeny nové trvalkové záhony a travnaté plochy. 

„Tak jako u dalších projektů se i zde snažíme uplatnit prvky modrozelené infrastruktury. Budeme zvyšovat retenční schopnosti půdy a stávající systém odvodnění bude doplněn o opatření, která zajistí, aby voda v co největší míře zůstávala v místech, kde je potřeba. To bude řešeno prostřednictvím modelace terénu a vyústěním drenáže do dešťové zahrady,“ doplnil Knitl.

Celkové náklady na realizaci činí zhruba 13,3 milionu korun bez DPH, 9 milionů pokrývají dotace hlavního města. Práce budou probíhat zhruba 12 měsíců. 


Autor: Jan Puci

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru