Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná oprava Ďáblické ulice, práce potrvají až do konce roku
Ďáblická ulice. Foto: Jiří Sedláček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Začíná oprava Ďáblické ulice, práce potrvají až do konce roku

Pražští silničáři začínají v pondělí 15. dubna opravovat Ďáblickou ulici v Praze 8. Opravy se týkají vozovky a křižovatek v tři čtvrtě kilometru dlouhém úseku mezi ulicemi U Parkánu a K Lomu. Práce jsou rozděleny do několika fází a potrvají až do konce letošního roku. ČTK to řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Rozsáhlá rekonstrukce se zaměří na celou řadu prací a úprav. Kromě výměny konstrukce vozovky stávající komunikace s krytem z asfaltového betonu dojde i na vyrovnání a výměnu poškozených obrub včetně opravy prvků odvodnění.

Stavební úpravy budou probíhat také na ploše stýkajících se ulic Ďáblická a U Parkánu. Vzniknou zde nové přechody pro chodce. V rámci úprav veřejného osvětlení dojde například k posunu jednoho ze stožárů a dalším úpravám kabelového vedení. Součástí stavby je i rekonstrukce autobusové zastávky „K Letňanům“, směrem do centra.

„V místě stavby se obnoví dopravní značení a Městská část Praha – Ďáblice zde upraví chodníky mimo správu TSK,“ sdělila Lišková.

Dopravní omezení:

Etapa 1a je plánovaná od 15. 4. do 28. 6., v úseku K Lomu – Kokořínská dojde k úplné uzavírce obou jízdních pruhů s výlukou automobilové dopravy.

Etapa 1b je plánována od 29. 6. do 14. 7. se dopravně dotkne křižovatky Kokořínská x Ďáblická a po celou tuto dobu rovněž potrvá kompletní uzavírka obou jízdních pruhů.

Pro individuální automobilovou dopravu platí od 15.4. pro etapy 1a a 1b stejné objízdné trasy vedoucí přes ul. Cínoveckou a Libereckou nebo přes ul. U Parkánu, Šenovská, Spořická, Ústecká a Žernosecká.

Etapa 2 je plánována od 14. 7. a zahrnuje úsek Ďáblické od Kokořínské do ulic U Parkánu / Kostelecká, včetně tamní křižovatky.

Přesné termíny a související dopravní omezení budou ještě upřesněny.

Dokončení kompletní akce se předpokládá do konce roku 2024.

Zdroj: TSK Praha


Autor: puc

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Další články
Nahoru