dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Začíná likvidace nebezpečných skal v Divoké Šárce, kameny pomohou při úpravě nádrží

V soutěsce „Džbán“ v Divoké Šárce začíná odstraňování některých skalních převisů, které hrozí samovolným pádem na asfaltovou cestu pro pěší a cyklisty.

„Nebezpečný stav skalních bloků potvrdily dva geologické posudky. Práce podle zpracovaného projektu předpokládají odstranění asi 380 m3 kamene z jižní skalní stěny soutěsky, a to převážně horolezeckým způsobem," vysvětlila radní Jana Plamínková.

sarka-kameny-nahled Práce zajistí specializovaná firma za cenu 1 652 000 korun. Náklady budou hrazeny z rozpočtu Odboru ochrany prostředí pražského magistrátu. Odstraněné kameny budou odvezeny z prostoru Divoké Šárky na deponii a následně budou využity při údržbě pražských vodních toků a nádrží.

V souvislosti s pracemi v blízkosti cesty bude od 14. září uzavřen průchod soutěskou, a to v pracovních dnech od cca 8 do 17 hodin. Po ukončení prací v pracovních dnech a po celé víkendy bude průchod po cestě soutěskou otevřen.

Podle předpokladu by měly být práce provedeny do přibližně tří týdnů. „Dočasné omezení průchodnosti soutěskou je nezbytné pro bezpečné provedení prací s cílem stabilizovat dlouhodobě narušený a nebezpečný úsek této krásné přírodní lokality Prahy,“ dodala Plamínková.


Další články
Nahoru