dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Začíná koncertní série United Islands
O.Children, post-punkový objev loňských Ostrovů.

Začíná koncertní série United Islands

Pokud patříte k fanouškům Nicka Cava, Joy Division nebo Editors, neměli byste si nechat ujít vystoupení britské čtveřice O.Children v pondělí 11. února v Paláci Akropolis. Koncert zahájí koncertní sérii United Islands České spořitelny 2013. 

O.Children totiž pokračují tam, kde skončili rozervaní Joy Division, temný pop Nicka Cava a kam se marně snažili posunout Editors po své poslední dobré desce An End Has A Start. Není náhodou, že O.Children se stali první potvrzenou kapelou slovenského festivalu Pohoda, který je znám svou skvělou dramaturgií.

O.Children vznikli v roce 2008 z trosek kapely s provokativním názvem „Bono Must Die“, která byla typickou rozervanou kapelou se syrovým kytarovým zvukem. O rok později kapela vydala singl Dead, který obsahoval skladbu Dead Disco Dancer, který na kapelu poprvé upozornil a upoutal pozornost klubového publika a hudebních novinářů.

V roce 2010 následovala eponymní deska O.Children, na které se objevil i slavný singl Ruins, který také nastínil další hudební směřování této čtveřice. Od temného post punku a dark wave se začali posouvat k vlastnímu stylu, který v sobě snoubí temné kytarové riffy, hluboký hlas Tobiase O’Khandiho a tajemné, někdy ale i nečekaně téměř popové polohy.

V roce 2012 vydali druhou desku Apnea, která autentický styl O.Children odráží v celé své barevnosti na 11 skladbách a nejvíce možná v té poslední s názvem Chimera. Posunu si všimli především britští novináři a blogeři, kteří desku již v květnu označili za jednu z nejdůležitějších britských desek roku 2012, tak jako například magazín The Fly nebo NME.

Koncert v Paláci Akropolis začíná v pondělí 11. února v 19:30. Vstupenky stojí v předprodeji 350, na místě 390 korun.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru