dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Divadelní okupace Malé Strany. Startuje Fringe festival Praha
Festival nabídne desítky divadelních produkcí. Foto: www.fringe.cz

Divadelní okupace Malé Strany. Startuje Fringe festival Praha

Fringe festival Praha zahajuje tento pátek již 12. ročník divadelní okupace Malé Strany. Přehlídka divadla, pantomimy, živé hudby, tance a stand-up comedy letos nabídne během devíti dnů na více než 30 divadelních produkcí. Umělci z celého světa: Itálie, Británie, Azerbájdžánu, USA, Japonska, Austrálie, Rakouska, Francie, Kanady, Švédska, Indie, Jižní Afriky a Holandska, vystoupí na několika jevištích na Malé Straně.

Fringe festival Praha od roku 2001 pravidelně nabízí českým i zahraničním divákům možnost seznámit se s anglicky – mluveným divadlem přímo v historickém srdci české metropole. Loni byla změněna Malá Strana na českou Broadway, letos bude okupace pokračovat a sílit.

Hrát se bude v Malostranské besedě, Divadle Inspirace, Divadle Kampa, Divadle Na Prádle, Kavárně 3+1 a letos opět v A Studiu Rubín. 12. ročník festivalu nabídne na 200 představení v divadlech nacházejících se ve středověkých sklepeních, v barokních hudebních sálech, kamenném divadle, jež kdysi bývalo prádelnou, v kavárnách a klenutých podzemních prostorách staré Prahy.

Živá platforma pro dialog

Původní festival vznikl ve skotském Edinburghu v roce 1947 a je dodnes největším uměleckým festivalem na světě. Pražský festival je mezi účinkujícími i diváky znám a oblíben pro svou veselou, přátelskou a intimní atmosféru. Organizátoři se snaží vytvořit živou platformu pro umělecký a kulturní dialog mezi diváky a umělci bez ohledu na pohlaví, národnost, vyznání či sexuální preference.

Jednotlivá představení kladou důraz na vizualitu a srozumitelnost. Jejich délka se pohybuje mezi 45 až 60 minutami. Je tudíž dobrým zvykem, že během večera diváci navštíví představení několik a později se zastaví ve Fringe Clubu, kde se podělí o jejich dojmy a zážitky se samotnými umělci.

I letos je pro diváky připravena speciální nabídka, kdy při koupi pěti vstupenek zaplatí pouze za čtyři. Studenti platí za lístek na libovolné představení 100 korun. Více informací o festivalu je na www.fringe.cz.


Autor: Renata Rákosová

České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru