dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Začíná festival Praha srdce národů, centrum roztančí folklorní skupiny z celého světa
Řada vystoupení se uskuteční na Staroměstském náměstí. Foto: archiv PCT

Začíná festival Praha srdce národů, centrum roztančí folklorní skupiny z celého světa

V centru Prahy dnes začíná mezinárodní festival s názvem Praha srdce národů. Několikadenní akce zaměřená na národností menšiny se letos uskuteční již poosmnácté. Především na Staroměstském a Václavském náměstí, ale i v Divadle na Vinohradech nabídne bohatou přehlídku tradičních krojů, lidových písní i tanečních kreací v podání souborů, skupin i sólistů z celého světa.

V letošním ročníku se festivalu zúčastní zhruba 500 účinkujících z 31 souborů z domova i zahraničí. Celkem se představí kultury osmnácti států. K vidění bude prezentace českého, bulharského, slovenského, polského, srbského, ukrajinského, rusínského, rumunského, maďarského, mexického, irského, řeckého, židovského, egyptského, arabského, vietnamského, romského a mongolského folklóru.

Zatímco na velkých náměstích v historickém centru Prahy se představí soubory v tradičních programech, to nejlepší z programu poskládají organizátoři do závěrečného Galakoncertu v Divadle na Vinohradech.

Hlavním cílem festivalu, který vznikl v roce 1999 jako pokus o smíření vznikajících a množících se národnostních konfliktů ve světě, je snaha hledat mezi různými národy a kulturami to, co je spojuje.

Součástí festivalu jsou programy hudby, tance, zpěvů, včetně těch duchovních, výstavy, tvořivé dílny, řemesla a školy tance.

Podrobný program festivalu a seznam účinkujících je zde: http://prahasrdcenarodu.cz/


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru