dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Začíná La Película, nabídne filmy Almodóvara, Banderase i snímky z Latinské Ameriky

Pohled do zákulisí obchodu s fotbalovými talenty, vyjednávání s teroristy, mladá generace tváří v tvář ekonomické krizi či problematika emigrace. Program festivalu španělských filmů La Película, který začíná dnes v kině Světozor, ukáže aktuální témata podhledem španělských filmařů, nabídne ale i fascinující výpravy do minulosti či příběhy z Latinské Ameriky.

Vedle cenami ověnčených autorských filmů představí program letošního ročníku také divácky úspěšné snímky a tvorbu známých jmen španělské kinematografie, k jakým patří Pedro Almodóvar, Antonio Banderas či Natalia Tena známá z úspěšných sérií Hra o trůny a Harry Potter.

Vstupenky je možné rezervovat na internetových stránkách nebo v pokladnách jednotlivých kin za cenu od 80 do 110 korun. Kompletní program je k dispozici na www.lapelicula.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru