dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Začíná Festival japonského filmu a kultury

Již sedmý ročník Festivalu japonského filmu a kultury se uskuteční ode dneška do 28. ledna v kině Lucerna. Na co se můžete těšit? Hlavní témata festivalu jsou dvě. Shinobi (ninja) a jeho obraz v japonském filmu a Olympijské Japonsko – Japonci a sport.

Ninjutsu je tajemstvími i předsudky zastřená oblast japonské kultury, znovu a znovu glorifikovaná i parodovaná, inspirující adepty bojových umění i tvůrce artových filmů, stejně jako kreslíře mangy či autory komedií o neviditelných a nepřemožitelných hrdinech.

A proč olympijské Japonsko? V roce 2014 si totiž Japonsko připomíná 50. výročí legendární tokijské olympiády v roce 1964. Navíc v Tokiu bude letní olympiáda v roce 2020. Těšit se můžete na umělecké dokumenty i originální komedie mapující vztah Japonců ke sportu. Zahájení se zúčastní Věra Čáslavská a Dominik Hašek. Osobnosti, které jsou symboly českých olympijských úspěchů v Japonsku.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru