Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, bude online
Festival zahajuje film Kuráž. Foto: Jeden svět

Začíná festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, bude online

Dnešním dnem začíná po celé České republice 23. ročník Mezinárodního festivalu o lidských právech Jeden svět. Promítne 101 dokumentů z více než 50 zemí a diváci a divačky se mohou těšit na více než 40 debat Jeden svět živě.

Zahajovacím snímkem, který bude promítán dnes večer od 19 hodin, je Kuráž. Ten diváky a divačky vezme na nedávné demonstrace v Minsku.

První část festivalu od 10. do 19. května bude patřit proudu živých debat Jeden svět živě. Ten představí čtyři debaty denně, streamované na sociálních sítích festivalu a na nově vzniklé platformě Jeden svět online.

Studio Jeden svět živě bude fungovat ve třech blocích – v dopoledním, odpoledním a večerním. Dopoledne od 10 hodin otevírá blok „Jeden svět vzdělává“, kde budou odborníci a odbornice řešit například téma kyberšikany, zabývat se sílou dokumentárních filmů, radit, jak zvládat odloučení a vztahy na dálku, nebo diskutovat o tom, jak umění mění náš pohled na klimatickou krizi.

Každý den od 14, 17 a 20 hodin bude Jeden svět živě nabízet projekce dokumentů následované debatami s filmovými tvůrci a tvůrkyněmi a s odborníky a odbornicemi na danou oblast.

Od 20. května do 6. června pak budou všechny snímky dostupné na platformě Jeden svět online.

Kromě hlavní kategorie Vypadáváš festival obsáhne i každoroční tři soutěžní kategorie (Mezinárodní soutěž, Máte právo vědět a Česká soutěž) a dalších deset tematických kategorií.

Mezinárodní soutěž představí to nejlepší z aktuální světové dokumentární produkce, která v sobě snoubí tematickou důležitost a výjimečné formální zpracování. Filmy z jednotlivých kategorií je možné vybírat na webových stránkách festivalu, kde lze program procházet také podle data, nebo přímo na platformě Jeden svět online.

Kompletní program diváci naleznou na www.jedensvet.cz/program


Autor: red
Další články
Nahoru