Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Začíná rekonstrukce dětského hřiště Za Haštalem
Vizualizace ukazuje, jak bude hřiště vypadat po rekonstrukci. Zdroj: MČ Praha 1

Začíná rekonstrukce dětského hřiště Za Haštalem

Areál dětského hřiště a komunitní zahrady v uličce Za Haštalem Na Starém Městě získá novou tvář. Vzhled, mobiliář i povrchy vycházejí téměř výlučně z požadavků a návrhů, které byly shromážděny v průběhu veřejné participace. Rekonstrukce by měla být dokončena na přelomu května a června. Informovala o tom místostarostka Prahy 1 Kateřina Klasnová (Rezidenti 1), která má ve své gesci životní prostředí, kam mimo jiné patří správa a rozvoj dětských hřišť a komunitních zahrad.

Byli to právě místní rodiče i další uživatelé, kteří do nového vzhledu dětského hřiště a celého areálu výrazně promluvili. A to včetně komunitní zahrady, při jejíchž úpravách se pamatuje i na nejmenší pěstitele. Kromě rodin s dětmi ji totiž využívá i mateřské centrum YMCA. 

„Rodičům i jejich dětem jsme vyšli maximálně vstříc. Na zdejším hřišti tak i nadále budou oblíbené herní prvky. Domeček i původní pítko, ke kterému navíc přibude mlžítko, zůstanou. Oblíbená dráha pro odrážedla, jakýsi symbol tohoto místa, nejen že zůstane, ale v rámci rekonstrukce bude dráha prodloužena a ideální povrch pro závodníky bude zachován,“ popsala místostarostka.

Areál podle ní nově doplní například nový strom, solitérní zeleň nebo truhlíky Ostatní pěstební místa zdejší komunitní zahrady se nezmění. 

„Nová podoba areálu respektuje jedinečnost a intimitu tohoto místa. Na zachování historické lampy nebo již zmíněného původního pítka plynule navazuje volba materiálů herních prvků i povrchů hřiště. Zvolené řešení je v přirozené symbióze s okolní zástavbou a zároveň poskytuje možnost volnočasových aktivit dětí i pěstitelů mnoha věkových kategorií,“ dodala.


Autor: Jan Puci

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

Dnes v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

Divadelní festival pro děti

Dnes v 01:44

Praha 6 zve 19. – 20. dubna všechny děti se zájmem o divadlo na již 8. ročník divadelního festivalu ŠESTKAfest. Festival přináší možnost seznámit se s tvorbou dětských a studentských souborů ze Stanice techniků, ale i dalších přizvaných hostů.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Další články
Nahoru