Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Začíná další ročník programu Bezpečné cesty do školy
Jedna z dřívějších realizací v rámci projektu Bezpečné cesty do školy, v roce 2020 byl vybudován nový přechod na křižovatce Vídeňská a Ružinovská v Praze 4 – Krči. Foto: peskymestem.cz

Začíná další ročník programu Bezpečné cesty do školy

Program Bezpečné cesty do školy, který koordinuje organizace Pěšky městem ve spolupráci s hlavním městem, zve mateřské, základní i střední školy v Praze k účasti v novém ročníku. V tiskové zprávě o tom informovala koordinátorka programu Blanka Klimešová. 

Hlavním cílem programu Bezpečné cesty do školy je zklidnění dopravy na místech, kudy školáci nejčastěji chodí, a vytvoření bezpečného prostoru před školou, který bude sloužit dětem i rodičům.

Zapojené školy získají analýzu dopravy, identifikují hlavní riziková místa, z dotazníkového šetření se dozví, jak se děti dopravují a jak by si svoje cesty do školy ideálně představovaly.

Prostor k vyjádření dostanou i rodiče a učitelé. Výsledkem programu je školní plán, který škole pomůže podporovat aktivní a šetrnou mobilitu žáků, pedagogů i rodičů, jehož základem je odborná dopravní studie, která doporučí konkrétní úpravy nebezpečných míst.

„Okolí školy by mělo sloužit především dětem a jejich potřebě objevovat svět, osamostatňovat se a budovat si vztah k místu, kde žijí. Je proto nesmírně důležité, aby děti měly možnost se tu bezpečně pohybovat,“ řekla Blanka Klimešová a dodává, že okolí školy má také velký potenciál pro rozvoj komunitního života a posílení sousedských vazeb.

Díky programu Bezpečné cesty do školy, ve spolupráci s více než šedesáti školami, pražským magistrátem a mnohými městskými částmi, se podle Klimešové již podařilo zlepšit přes stovku míst metropoli.

Na sklonku loňského roku byla například dokončena stavební úprava křižovatky nedaleko ZŠ Nepomucká, nebezpečný přechod přes Střelničnou ulici u metra Ládví byl zúžen o jeden jízdní pruh, program inicioval jednání o urychlené dočasné úpravě nebezpečné zastávky tramvaje “Štěpánská” v Ječné ulici na Praze 2, kde byl nedávno smrtelně zraněn mladý chodec, a mnoho dalších stavebních projektů je v procesu realizace.

Bližší informace o aktuální výzvě včetně přihlášky najdete na stránkách organizace Pěšky městem. Program je otevřený všem mateřským, základním a středním školám se sídlem v Praze, které se do něj mohou hlásit do 25. února 2022.


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru